Dąbrowska Fabryka Pełna Życia, czyli budowa nowego śródmieścia, częścią projektu Śląska Przestrzeń Innowacji

Czytaj dalej
Fot. Radosław Kaźmierczak/FPŻ
Piotr Sobierajski

Dąbrowska Fabryka Pełna Życia, czyli budowa nowego śródmieścia, częścią projektu Śląska Przestrzeń Innowacji

Piotr Sobierajski

Do 17 marca można zgłaszać swoje pomysły na rozwiązanie wybranego wyzwania w ramach siedmiu obszarów tematycznych w projekcie Śląska Przestrzeń Innowacji. Wyłonieni w konkursie otrzymają grant w wysokości do 95 tys. zł na opracowanie i wdrożenie projektu.

Dwa projekty dotyczą realizacji wyzwań w Fabryce Pełnej Życia. Pierwszy, to projekt na funkcjonowanie Warsztatu Fabryki uwzględniający potrzeby lokalnych rzemieślników. Drugi, wypracowanie innowacyjnego rozwiązania mieszkaniowego opartego na współdecydowaniu o projektowanej przestrzeni przez młodych mieszkańców.

Konkurs na najciekawsze innowacje społeczne w województwie śląskim realizowany jest w ramach projektu Śląska Przestrzeń Innowacji przez Fundację Fundusz Współpracy i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

To 3-letnie przedsięwzięcie mające na celu zaangażowanie mieszkańców regionu w rozwiązywanie problemów, z którymi zmagają się na co dzień i zaszczepienie w nich przekonania, że innowacje to często proste rozwiązania w zasięgu ich możliwości. Projekt będzie realizowany poprzez wsparcie 40 pomysłów, których wdrożenie może pozwolić na szybsze, bardziej skuteczne i wydajne rozwiązywanie problemów społecznych. Cel osiągnięty będzie poprzez prowadzenie Inkubatora Innowacji Społecznych działającego w województwie śląskim.

Inkubator wyszuka potencjalnych innowatorów, dotrze do nich oraz zachęci do udziału w projekcie, udzieli wsparcia merytorycznego, organizacyjnego, technicznego i finansowego w formie grantu. Inkubowanie będzie prowadzone zgodne z metodyką service design, wykorzystywaną do rozwoju nowoczesnych usług publicznych i rozwiązań biznesowych.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.