Piotr Sobierajski

Dąbrowska komenda policji po rozbudowie prawie gotowa

Obecnie trwają jeszcze prace przy nowej elewacji Komendy Miejskiej Policji Fot. Piotr Sobierajski Obecnie trwają jeszcze prace przy nowej elewacji Komendy Miejskiej Policji
Piotr Sobierajski

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej od kilkunastu miesięcy się zmienia. Widać efekty rozbudowy, a mieszkańcy mogą korzystać z głównego wejścia, które na czas remontu było do niedawna zamknięte.

Warunki pracy stróżów prawa poprawiły się, ale oficjalnego otwarcia budynku komendy na razie nie będzie, bo trwają tam prace wykończeniowe. Uroczystość planowana jest na przyszły rok.

To nie oznacza jednak, że policjanci nadal nie mogą korzystać z efektów remontu i rozbudowy. Wręcz przeciwnie. Cała nowa, dobudowana część obiektu oddana została do użytku i wypełniła się pracownikami. Teraz mogą oni korzystać nie tylko z większych powierzchni, nowych mebli i wyposażenia, ale także m.in. sal odpraw i szatni. Docelowo pojawi się tu też m.in. siłownia, są już natomiast prysznice i całe zaplecze socjalne.

- Na parterze budynku oprócz odnowionej dyżurki, która pozostała w tym samym miejscu, zostało dobudowane nowe pomieszczenie recepcyjne. Znajduje się w nim m.in. winda dla osób mających problemy z poruszaniem się - mówi aspirant sztabowy Mariusz Miszczyk, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji. - Jest tam dostęp do internetu. Tu urzęduje także wydział prewencji. Wiadomo, że na parterze najlepszy dostęp do dzielnicowych mają wszyscy zainteresowani mieszkańcy, więc w nowym skrzydle i przewiązce od starego skrzydła są usytuowane pokoje zarówno dla dzielnicowych rewiru pierwszego, jak i drugiego - dodaje.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.