Daje pracę, a do tego liczy się w branży

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna [email protected]

Daje pracę, a do tego liczy się w branży

Anna [email protected]

Ryszard Szczepański odebrał nagrodę „Przedsiębiorca Roku 2015”.

Nagroda jest przyznawana od trzech lat. Pierwszą nagrodę za 2013 r. otrzymała firma „Duko, a za 2014 r. - „Hesz” Janiny Śledź. Teraz statuetkę i dyplom odebrał Ryszard Szczepański, właściciel firmy „Wyroby Betonowe Ryszard Szczepański”. Moment wręczenia nagrody honorowej miał uroczystą oprawę. Najpierw radni obejrzeli krótki film informujący o firmie.

Prawo do zgłaszania kandydatów do nagrody „Przedsiębiorca Roku” ma nie tylko burmistrz, ale i na przykład grupa ośmiu radnych, trzech przedsiębiorców, organizacje pozarządowe czy stu mieszkańców. Kandydat był tylko jeden i zgłosił go burmistrz.

Firma powstała w 1953 r. na posesji przy ul. Sportowej w Sępólnie. Od połowy lat 80. XX w. miała już swoją siedzibę przy ul. Sienkiewicza. To były już lata, kiedy się rozwinęła i zwiększyła znacznie potencjał technologiczny. Jak sama nazwa wskazuje, w przedsiębiorstwie wytwarzany jest beton. Może się poszczycić dwoma węzłami do produkcji, a tempo produkcji jest wysokie - 100 metrów sześć. na godzinę.

To nie tylko produkcja, ale i transport i odpowiednio szybka dostawa do klienta. Park maszynowy robi duże wrażenie. W województwie drugą taką firmą o porównywalnym poziomie jest zakład z Torunia.

Sępoleńskie przedsiębiorstwo miało swój udział na przykład przy budowie elektrowni wiatrowych czy modernizacji oczyszczalni ścieków. Burmistrz Waldemar Stupałkowski podkreślał, że firma ma trwały i znaczący wkład w rozwój gospodarki gminy Sępólno.

Podkreślał, że firma jest liderem w swojej branży w województwie kujawsko-pomorskim, o czym świadczą takie budowy, jak mosty, specjalistyczne wielkopowierzchniowe obory czy hale produkcyjne.

Przedsiębiorstwo zatrudnia teraz 25 osób i ma dalsze widoki na rozwój. Między innymi dzięki wdrażaniu nowoczesnej technologii. Padło wiele miłych słów, a gratulacje poza samorządowcami z Sępólna złożył także starosta Jarosław Tadych i przewodniczący rady powiatu Marek Chart. Gratulując, wręczyli pamiątkowy upominek. - Po tak miłych słowach nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować za zaufanie i wyróżnienie - powiedział Ryszard Szczepański.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.