Dawid Woskanian wygrał Top Model. Jego historia wzrusza i motywuje

Czytaj dalej
Fot. Materiały prasowe TVN
Paulina Musialska

Dawid Woskanian wygrał Top Model. Jego historia wzrusza i motywuje

Paulina Musialska

O tym, że zawsze warto walczyć o marzenia przekonuje historia Dawida Woskaniana. 20-latek z zespołem Tourette’a wygrał ósmą edycję programu Top Model w TVN i wkrótce będzie mieć szansę na podbój światowych wybiegów. Stał się przy tym inspiracją dla wielu osób.

Jeszcze rok temu Dawid Woskanian nawet nie myślał, że może wkrótce rozpocząć międzynarodową karierę w modelingu. 20-latek z miejscowości Kozy w powiecie bielskim prowadził zwykłe życie młodego człowieka. Znajomi, rodzina i ukochany street workout pochłaniały jego czas. Jego życie zmieniło się o 180 stopni kilka miesięcy temu. Wziął udział w castingu do programu stacji TVN Top Model. Zaskarbił sobie serca milionów Polaków, wygrał kolejną edycję programu i stał się inspiracją dla wielu osób. Dlaczego? Dawid cierpi na zespół Tourette’a, którego główną dolegliwością są mimowolne tiki. Jego wygrana udowodniła, że nigdy nie wolno się poddawać i warto walczyć o swoje marzenia. Nawet, gdy nie jest łatwo.

- Wielu ludzi zobaczyło mnie na ekranie i zmotywowało się m.in. do tego, żeby zacząć uprawiać sport. Uważam, że mój udział w programie otwiera wielu osobom oczy na zespół Tourette’a. Teraz sporo osób już wie, co to za choroba, na czym polega. Wiedzą, że ludzie z nią są zupełnie normalni. Są tacy jak każdy inny człowiek - mówi Dawid Woskanian, zwycięzca ósmej edycji programu Top Model.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.