Dbajmy o nasze stopy – one na to zasługują!

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Dbajmy o nasze stopy – one na to zasługują!

Materiał informacyjny

Podologia jest młodą dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. W Polsce, zawód podologa, oficjalnie istnieje dopiero od 2015 roku, jednak dla przykładu w Niemczech, od 2002 roku. Zadaniem podologa jest więc leczenie schorzeń i wyeliminowanie problemów. Według pacjentów, personel Gabinetu Podologicznego Jan Cyrulik, wywiązuje się z tych obietnic bez zarzutu.

,,Stopy niosą człowieka przez całe życie. Są jak lustro mówiące o zdrowiu człowieka i jego stylu życia. Wiele schorzeń zaczyna się od stóp albo się na nich kończy. Dbajmy o nasze stopy – one na to zasługują!” – tym właśnie mottem w swojej pracy kieruje się Jan Cyrulik, właściciel gabinetu, który, cytując pacjentów ,,zmienia życie”. Uciążliwe choroby stóp czy paznokci mają ogromny wpływ na komfort życia. Przecież to właśnie dzięki nim poruszamy się, przemieszczamy, funkcjonujemy na co dzień. Warto zaznaczyć, że osoby chorujące np. na cukrzycę czy otyłość, mają dużo większe predyspozycje do problemów podologicznych.

Najważniejszy jest wyspecjalizowany personel i profesjonalne podejście do pacjenta

Właściciel gabinetu, dyplomowany specjalista do spraw podologii, Jan Cyrulik, ukończył wiele szkoleń, również zagranicznych. Komfort pacjentów jest dla niego priorytetem, a wykonywana od 2012 roku praca – pasją. Gabinet Podologiczny Jan Cyrulik szczyci się wykonywaniem zabiegów przy pomocy najwyższej jakości sprzętu oraz używaniem certyfikowanych środków dezynfekujących czy sterylnych opatrunków. Pomaga w tym współpraca, z tak cenionymi na rynku światowym firmami jak m.in. RUCK® czy Ligasano®. Do zespołu pracowników gabinetu należy również mgr Klaudia Kołatek, absolwentka Śląskiej Szkoły Medycznej w Katowicach, dyplomowana kosmetolog oraz specjalistka ds. podologii, która specjalizuje się w rekonstruowaniu płytki paznokciowej i usuwaniu odcisków. W zabiegach wykonywanych u najmłodszych pacjentów specjalizuje się Agnieszka Musioł, specjalistka ds. podologii oraz technik sterylizacji medycznej. Obsługą oraz recepcją zajmuje się asystentka podologa, Katarzyna Skupień, która z uśmiechem na twarzy wita przekraczających próg gabinetu pacjentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych specjalistach? Serdecznie zapraszamy na stronę internetową Gabinetu Podologicznego Jan Cyrulik: https://gabinet.podologiczny.pl/zespol/

Jan Cyrulik, uświadamia pacjentów i szerzy wiedzę na temat podologii już od 2012 roku. Od tego czasu nasz gabinet dynamicznie się rozwinął i poszerzył zakres działań. Wykwalifikowany personel, najwyższej jakości, specjalistyczny sprzęt czy certyfikowane narzędzia i kosmetyki to wizytówki gabinetu. Dotychczasowe wizyty Sanepidu, którego rygorystyczne wymagania Gabinet Podologiczny Jan Cyrulik spełnia bez zarzutu, potwierdzają jak wielką uwagę zwracamy na higienę pracy. Nasz gabinet posiada profesjonalnie wyposażoną sterylizatornię, gdzie narzędzia przechodzą proces dekontaminacji. Dodatkowo, klamki drzwi, podłogi na terenie gabinetu czy siedzenia i oparcia foteli podologicznych są regularnie dezynfekowane. Możemy również pochwalić się specjalnymi lampami oczyszczającymi i dezynfekującymi powietrze w naszych gabinetach. Przytaczając słowa Jana Cyrulika - ,,Nasz gabinet podologiczny był, jest i pozostanie bezpiecznym zarówno dla naszych pacjentów jak i dla nas samych. Czystość, dezynfekcję i sterylizację stawiamy na pierwszym planie – to się po prostu wszystkim opłaca”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa i higieny w naszym gabinecie, zapraszamy: https://gabinet.podologiczny.pl/bezpieczenstwo-i-higiena/

Jak wyglądają zabiegi?

Dzięki wiedzy i doświadczeniu całego personelu mamy możliwość wykonywania profesjonalnych i co najważniejsze, bezpiecznych zabiegów. Po dokładnym wywiadzie oraz rozpoznaniu dolegliwości, stawiamy diagnozę. Dopiero, gdy mamy pewność, przechodzimy do wykonywania zabiegu. Każdy z nich jest przeprowadzony zgodnie z najwyższymi standardami i dbałością o komfort pacjenta. Korzystając z pomocy najwyższej jakości narzędzi i sprzętu wykonujemy takie zabiegi jak m.in. pedicure specjalistyczny, rekonstrukcje paznokcia, usuwanie oraz leczenie brodawek/kurzajek czy nawet leczenie Halluxów bądź deformacji palców stóp. Można więc zauważyć, że zakres zabiegów, jakie wykonujemy jest bardzo szeroki i charakteryzuje się różnym stopniem zaawansowania.

Jedną z najczęstszych chorób, z jaką się spotykamy jest grzybica stóp. Głównymi i najbardziej sprzyjającymi warunkami, do rozwoju zarodników grzybów na skórze, są m.in. wilgoć, brak odpowiedniej higieny czy chociażby osłabienie organizmu. Często trafiają do nas osoby chorujące na cukrzycę, po antybiotykoterapii lub alergicy, których organizm został osłabiony i zaraziły się grzybicą. Na tę chorobę specjalnie wyczuleni muszą być również palacze, kobiety w ciąży czy osoby zmagające się z otyłością. Bardzo częstym źródłem zakażenia się grzybicą jest chodzenie boso po wilgotnych miejscach, czyli np. na basenie, saunie czy siłowni. Co ciekawe wpływ na rozwój grzybicy mogą mieć również kosmetyki, które stosujemy na co dzień. Warto zwrócić uwagę na mydło, którego pH często wynosi ponad 7, przy czym prawidłowe pH skóry oscyluje w granicach 4,7-5,6. Podczas mycia ciała mydłem, traci ona ochronę hydrolipidową i staje się podatna na zarażenia. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że grzybica często nawraca.

Jak więc leczymy grzybicę w naszym gabinecie podologicznym?

Przeprowadzamy dokładne badanie, na podstawie którego dobieramy idealny dla pacjenta sposób leczenia i terapii. Najważniejsze jest w tej sytuacji określenie, z jaką odmianą grzybicy mamy do czynienia. Często pomocny okazuje się preparat przeciwgrzybiczny w sprayu lub specjalistyczne żele przeciwgrzybicze.

Nasi specjaliści często mają do czynienia z ciężkimi i trudnymi przypadkami. Sprawiające ból, wrastające paznokcie, nadpotliwość stóp powodująca dyskomfort i frustracje u pacjenta czy niebezpieczna stopa cukrzycowa. Specjaliści naszego gabinetu starają się od samego początku uświadamiać swoich pacjentów, chorujących na cukrzycę. Jest to choroba mająca ogromny wpływ na stopy i paznokcie. Ze względu na nadwrażliwość diabetyków, ich skóry i organizmu, w naszym gabinecie stosujemy profesjonalne preparaty przeznaczone właśnie dla nich. Produkty, które stosujemy posiadają formuły i stężenia skomponowane specjalnie dla diabetyków. Dodatkowo, należy zaznaczyć, że są to preparaty certyfikowane. Naszym priorytetem jest, by każdy otrzymał pomoc i mógł żyć bez bólu oraz dyskomfortu.

Dbanie o stopy, to troska o kręgosłup

Nasi specjaliści nie tylko wykonują zabiegi, ale również współpracują z fizjoterapeutami w przypadku dobierania wkładek do butów. Dodatkowo, starają się edukować pacjentów, tym samym wspierając pracę fizjoterapeutów oraz rehabilitantów. W naszym gabinecie ważną kwestią jest profilaktyka stóp z deformacjami. Chodzenie w odpowiednim obuwiu jest kluczowe, ponieważ dbając o kończyny dolne, troszczysz się o cały kręgosłup. Aspekt ten jest niezwykle ważny w przypadku dzieci, których pogarszająca się postawa nie raz ma związek ze źle dobranym obuwiem. Fizjoterapeuci i rehabilitanci również zaznaczają, by zwrócić większą uwagę na dobór obuwia bądź wkładek. Zaniedbania w wieku dziecięcym często mogą prowadzić do deformacji stóp. W przypadku tej choroby duży wpływ mają również m.in. waga ciała, wady wrodzone oraz nabyte, czy brak odpowiedniej gimnastyki. Specjaliści ds. podologii w Gabinecie Podologicznym Jan Cyrulik zajmują się zarówno profilaktyką, jak i leczeniem. Po prawidłowym rozpoznaniu proponują odpowiednie leczenie, które może składać się np. z wdrożenia odpowiedniej gimnastyki czy dopasowania odpowiednich wkładek, odciążeń i korekty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów, jakie wykonujemy, odwiedź stronę: https://gabinet.podologiczny.pl/zabiegi/

Personel naszego gabinetu specjalizuje się również w leczeniu chorób związanych z paznokciami. Od leczenia i korekty wrastających paznokci, przez protetykę, aż po rekonstruowanie płytki paznokciowej. Coraz częstszą chorobą, z jaką spotykają się nasi specjaliści jest onycholiza, która polega na odklejeniu się płytki paznokciowej od łożyska. Zdarza się, że trafiają do nas klientki z tym problemem, które próbowały szukać pomocy u kosmetyczek. W tym miejscu warto zaznaczyć, jak ważny jest kontakt ze specjalistą, który posiada ogromną wiedzę i doświadczenie. Podczas wizyty w naszym gabinecie pacjentki, która zmagała się z onycholizą, okazało się, że wpływ na stan paznokcia miała również bakteria pałeczki ropy błękitnej. Wcześniej, nasza pacjentka próbowała szukać pomocy u stylistki paznokci, która zaproponowała jej manicure hybrydowy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu Jana Cyrulika, który pobrał materiał do badań, udało się postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie, dzięki któremu pacjentka już po 6 tygodniach mogła cieszyć się zdrowo rosnącą płytką paznokcia. Agnieszka Musioł, specjalistka ds. podologii w naszym gabinecie kilka lat temu przyjęła pacjentkę, która zaraziła się grzybicą paznokci podczas korzystania ze wspólnej łazienki w akademiku. Dzięki badaniu mikologicznemu, naszej specjalistce udało się postawić diagnozę i wdrożyć leczenie. Wstępem do trwającej 6 miesięcy terapii było czyszczenie paznokci i usunięcie zarażonych części przy użyciu frezarki. Następnie pacjentka używała zaleconej maści, by finalnie zastosować naświetlania fotodynamicznym światłem PACT®. Warto podkreślić, że nasz gabinet jako jeden z nielicznych stosuje terapię PACT®, której skuteczność leczenia ocenia się na 99%, co potwierdzają badania kliniczne. Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci PACT® jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna, również dla diabetyków. Dodatkowo nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Przedstawione powyżej przypadki doskonale pokazują pracę specjalistów w Gabinecie Podologicznym Jan Cyrulik. Ich pasję i miłość do pracy, ale również empatię oraz chęć niesienia pomocy pacjentom. Dzięki wielu opiniom, którymi dzielą się nasi podopieczni, wiemy, że praca naszych specjalistów pomogła wielu osobom, które nie muszą już żyć z bólem i dyskomfortem.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin strony internetowej: https://gabinet.podologiczny.pl/ oraz kontaktu:

Gabinet Podologiczny Jan Cyrulik
ul. św. Stanisława 17
44-240 Żory
woj. Śląskie
tel. 730 110 112
gabinet@podologiczny.pl

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.