Materiał informacyjny

“Dbamy o czyste powietrze” z Hanną Śleszyńską

Twarzą kampanii jest znana aktorka - Hanna Śleszyńska Twarzą kampanii jest znana aktorka - Hanna Śleszyńska
Materiał informacyjny

W lutym ruszyła kampania „Dbamy o czyste powietrze”, w której Hanna Śleszyńska, wcielająca się w urzędniczkę gminy, doradza potencjalnym beneficjentom programu „Czyste Powietrze”.

Informacyjno-edukacyjna akcja realizowana jest – dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – przez Fundację 8 Kobiet. Twarzą kampanii jest znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa – Hanna Śleszyńska, z udziałem której przygotowano promocyjne spoty. Humorystyczne spoty emitowane są na kanałach telewizji Polsat oraz w ogólnopolskiej sieci telewizji lokalnych i regionalnych (od 28 lutego), a także w regionalnych rozgłośniach radiowych od 27 lutego 2024 r.

Krótkie, zabawne scenki w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, odgrywane również przez szczecińskich aktorów, zachęcają Polaków do wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła na te ekologiczne oraz ocieplenia domów.

A ponieważ nic tak nie przekonuje jak dobry przykład, to kolejnym projektowym działaniem w ramach dofinansowania z NFOŚiGW, jest realizacja kilkunastu, krótkich form reportażowych z beneficjentami, którzy już skorzystali z programu „Czyste Powietrze” i dzielą się swoimi doświadczeniami. Beneficjenci opowiadają, dlaczego zainwestowali w swój dom (docieplili go i wymienili piec), jakie korzyści im to przyniosło (nie tylko finansowe, ale też zdrowotne) i zachęcają innych do sięgnięcia po tę formę dofinansowania.

Przykłady dobrych praktyk zobaczyć można między innymi na stronie internetowej kampanii: dbamyoczystepowietrze.pl. Z kolei szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania dotacji z programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod adresem: czystepowietrze.gov.pl.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.