Debat w sprawie szkół ciąg dalszy

Czytaj dalej
Fot. Robert Koniec
Maja Stankiewicz

Debat w sprawie szkół ciąg dalszy

Maja Stankiewicz

Dziś spotkanie konsultacyjne o zmianach w oświacie w SP w Dobieszewie. W środę władze gminy zapraszają do rozmów młodzież z „ogólniaka”.

Uczniowie SP w Dobieszewie mają od września korzystać z bazy Gimnazjum w Chwaliszewie. Tak zakłada plan reorganizacji oświaty w gminie Kcynia, który ma obowiązywać od września. Podjęcie przez radę w minionym tygodniu intencyjnej uchwały o likwidacji gimnazjum dało władzom Kcyni zielone światło.

O tym, że zmian nie chcą mówią otwarcie młodzież i rodzice uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Gdy rada obradowała, oni pikietowali pod ratuszem, w obronie swojej szkoły. Jej byt nie jest wprawdzie zagrożony, ale tak jak dotąd też nie będzie. Są plany, by gimnazjalistów przenieść do budynku przy ul. Jurczyka, gdzie mieści się obecnie Zespół Szkół Technicznych. Z kolei ta szkoła i LO mają zostać połączone i działać jako nowy twór: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

- Nie oddamy naszej szkoły- skandowali uczniowie ZSO na rynku. Zapowiedzieli, że z determinacją będą jej bronić. - Nie niszczcie tego, co bardzo dobrze funkcjonuje - apelowali do radnych uczestnicy pikiety.

W środę uczniowie ZSO spotkają się z Markiem Szarugą, by porozmawiać o reformie oświaty. To będzie już trzecie spotkanie burmistrza ze społecznością tej szkoły. Poprzednie nie przyniosły zawieszenia broni. Plany ratusza wciąż budzą tu opór.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.