Debata prezydencka "Dziennika Zachodniego" [ZOBACZ FILM]

Czytaj dalej
Aldona Minorczyk

Debata prezydencka "Dziennika Zachodniego" [ZOBACZ FILM]

Aldona Minorczyk

W przedwyborczej debacie Dziennika Zachodniego, która 4 listopada odbyła się w Kinie Rialto wzięli udział wszyscy kandydaci na urząd prezydenta Katowic. Dyskutowaliśmy o pomysłach na miasto, jego rozwój. Mówiliśmy o komunikacji, kulturze, sporcie. Obietnice padały z każdych ust.

Gościliśmy: prof. Krystynę Doktorowicz (My z Katowic), Arkadiusza Godlewskiego (PO), Marcina Krupę (Forum Samorządowe i Piotr Uszok), Andrzeja Sośnierza (PiS), Adama Stacha (PSL), Marka Szczerbowskiego (SLD), Aleksandra Uszoka (RAŚ) i Jerzego Ziętka (Komitet Jerzego Ziętka). Pytaliśmy o pomysł na uniknięcie demograficznej katastrofy grożącej miastu, mieszkania dla młodych, zagospodarowanie pustostanów w centrum miasta.

Krystyna Doktorowicz obiecała darmowy transport, mieszkania na wynajem. Godlewski transport publiczny z centrum do Piotrowic. Krupa trzy baseny, a Sośnierz wzrost prestiżu miasta.

Szczerbowski: tramwaj lub inny środek transportu na południe i basen z wejściówką za 10 zł. Uszok: zwiększenie aktywności obywateli i rady dzielnic, a Ziętek zintegrowany system komunikacji i inteligentne zarządzanie ruchem. Zaś Stach obiecał posprzątać miasto i rozwinąć… dywan z trawy na głównym deptaku.

Było ciekawie. Czasami kandydatów ponosiły emocje i dysputa stawała się gorąca. Publiczność dopisała.
Szczegóły 7 listopada w Dzienniku Zachodnim.

Kliknij i zobacz film z debaty

Aldona Minorczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.