Bartosz Wojsa

Debata przedwyborcza na UE w Katowicach: walka ze smogiem, lepszy transport oraz zielone Katowice

Na debacie pojawili się wszyscy kandydaci na prezydenta Katowic, z wyjątkiem Jakuba Kalusa Fot. Marzena Bugała-Azarko Na debacie pojawili się wszyscy kandydaci na prezydenta Katowic, z wyjątkiem Jakuba Kalusa
Bartosz Wojsa

Wczoraj w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyła się debata kandydatów na prezydenta Katowic.

System był prosty. Prowadzący zadali sześć pytań, a kandydaci mieli po trzy minuty, by odpowiedzieć na każde z nich. Było m.in. o tym, jak Katowice mogłyby wyglądać po zakończeniu ewentualnej kadencji danego kandydata, w jaki sposób i czy zamierza on wspierać rozwój metropolii oraz jak zmniejszyć odpływ młodych ludzi z miasta. Słowem: o problemach gospodarczych Katowic oraz metropolii.

Na debacie pojawili się wszyscy kandydaci na prezydenta miasta, z wyjątkiem Jakuba Kalusa z KW Ruchu Narodowego. Patrząc na zdjęcie powyżej, obecni więc byli (od prawej): Ilona Kanclerz z KW Śląskiej Partii Regionalnej, Adam Słomka z KW - Ruch Kontroli Władzy, urzędujący prezydent Marcin Krupa z KW Wyborców Forum Samorządowe i Marcin Krupa, Jarosław Gwizdak z KW Prawo do Katowic, Jarosław Makowski z Koalicji Obywatelskiej, a także Mirosław Korbasiewicz z KW Stronnictwa Pracy.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.