Debiut Magdaleny Piekorz w częstochowskim teatrze. W sobotę premiera Premiera "Czyż nie dobija się koni?"

Czytaj dalej
Piotr Ciastek

Debiut Magdaleny Piekorz w częstochowskim teatrze. W sobotę premiera Premiera "Czyż nie dobija się koni?"

Piotr Ciastek

Spektakl „Czyż nie dobija się koni?“ w reżyserii Magdaleny Piekorz po kilkumiesięcznych przygotowaniach wchodzi w sobotę na deski częstochowskiego teatru. To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat w „Mickiewiczu“.

Z realistycznego i logicznego punktu widzenia, to nie powinno się udać. Realizacja takiego tytułu, jaki wymarzyła sobie pani Magdalena Piekorz. W takim kształcie artystycznym, na przełomie roku budżetowego, to praktycznie w naszych realiach mogłoby się wydawać nierealne, ale się to uda, bo premiera będzie już w sobotę – mówi Robert Dorosławski, dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Ten ambitny tytuł to wspomniany „Czyż nie dobija się koni?“ na podstawie opowiadania Horace‘a McCoya z 1935 w adaptacji Krzysztofa Knurka. O skali tego przedsięwzięcia świdczy też to, że dyrektor po raz pierwszy nie był w stanie wymienić z pamięci całej obsady spektaklu. Na scenie częstochowskiego teatru wystąpi bowiem kilkadziesiąt osób, w tym aktorzy mickiewiczowskiego teatru, aktorzy gościnni, tancerze, zespół Five O‘Clock Orchestra i liczne grono statystów. Specjalnie też do tego spektaklu udało się zakupić i wymienić sporą część teatralnego oświetlenia.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.