Bartosz Wojsa

Defilada wojskowa w Katowicach będzie w czwartek, a tunel zamknięty zostanie już w środę

W nocy z 9 na 10 sierpnia i w sobotę nad ranem w Katowicach odbyła się próbna defilada wojskowa Fot. Karina Trojok W nocy z 9 na 10 sierpnia i w sobotę nad ranem w Katowicach odbyła się próbna defilada wojskowa
Bartosz Wojsa

Defilada w Katowicach to wielkie wydarzenie, z którym wiążą się jednak także pewne problemy. Na drogach czekają nas bowiem duże utrudnienia. Okazuje się, że nawet tunel, w dwie strony, zostanie zamknięty. - To wszystko ze względów bezpieczeństwa - zapewniają w Urzędzie Miasta w Katowicach.

Do Katowic ściągany jest ciężki sprzęt wojskowy, a z całego kraju zjeżdżają jednostki wojskowe. Wszystko przez zbliżające się obchody Święta Wojska Polskiego, które z okazji 100. rocznicy Powstań Śląskich odbędą się w Katowicach. W nocy z 9 na 10 sierpnia odbyła się w Katowicach próba generalna przed głównymi obchodami - 15 sierpnia.

W próbie wykorzystano pojazdy wojskowe i oddziały piesze. Próbną defiladę obserwował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Defilada, która odbędzie się pod hasłem „Wierni Polsce”, jest nie tylko wielkim świętem, ale oznacza również spore utrudnienia w ruchu. 15 sierpnia kolumna wojskowa będzie ustawiona od skrzyżowania ul. Bagiennej z ul. Lwowską w kierunku centrum miasta.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.