Derby to emocje oraz presja. Znów remisowo

Czytaj dalej
Jakub Lesiński

Derby to emocje oraz presja. Znów remisowo

Jakub Lesiński

W zielonogórskim Snooker Klubie została rozegrana druga kolejka lubuskich derbów. Zmierzyły się w nich reprezentacje Gorzowa oraz Zielonej Góry

Zostały rozegrane dwie rundy, z czego każda składała się z trzech meczów, w inną odmianę (osiem, dziewięć oraz dziesięć bil). Druga kolejka, podobnie jak pierwsza skończyła się remisem (zarówno w rundach, jak i meczach). Drużyna z Zielonej Góry skończyła zawody z bilansem plus dwa w partiach. Po dwóch kolejkach jest remis w rundach i meczach, w partiach plus osiem dla Zielonej Góry.

Zdaniem organizatora każdy mecz stał na wysokim, wyrównanym poziomie i mógł się podobać. - Zawodnicy czuli na sobie presje. Mieli świadomość, że reprezentują swoje miasto i wygrana jest ważna. Triumfowali ci, którzy potrafili bardziej opanować emocje. Było to widać w szczególności w kluczowym meczu pomiędzy Arielem Dobrzyńskim a Kacprem Żyletko. Ten drugi, reprezentujący Zieloną Górę wielokrotnie nie trafiał bil kończących partię. Natomiast na treningach wykonuje to praktycznie ze stuprocentową skutecznością. Zdarzało to się także zawodnikowi z Gorzowa, jednakże w mniejszej ilości – zauważył Jacek Malinowski z Zielonogórskiej Ligi Bilarda. - Drugim najbardziej emocjonującym pojedynkiem był mecz, który kończył się jako ostatni. To starcie decydowało, która drużyna wygra drugą rundę. Zmierzyli się w nim gorzowianin Michał Mróz oraz Sebastian Łukacz. W ostatniej partii, przy stanie 5:5 zawodnik z Zielonej Góry wbił sześć bil. Nie trafił ostatniej, kończącej i dającej zwycięstwo dla jego zespołu. Także ta bila nie była wymagająca. Natomiast bilardzista z Gorzowa wytrzymał napięcie i dwoma trudnymi zagraniami zapewnił zwycięstwo w meczu i jednocześnie w rundzie dla swojej ekipy – tłumaczył działacz.

Wyniki: osiem bil, Łukasz Kiszkiel - Piotr Dulat 4:6, dziewięć bil, Sylwester Biernat - Tomasz Osman 5:9, dziesięć bil, Dobrzyński - Żeletko 7:5, osiem bil, Mróz - Łukacz 6:5, dziewięć bil, Łukasz Mokrzycki - Jacek Lejman 9:4, dziesięć bil, Radosław Pacyński - Michał Bieława 3:7.

Decydująca trzecia kolejka odbędzie się 11 czerwca w gorzowskim klubie Bilabar. - Zapraszamy do kibicowania w Gorzowie, a także przed komputerami. Linki do wyników oraz transmisje video ze stołów będą dostępne na fanpage’u rozgrywek na Facebooku oraz na stronie: zlb.zgora.pl – zapowiedział Malinowski.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.