Sławomir Bobbe

Dewastacje klatek schodowych, smród, odchody i hałasy. Bezdomni upodobali sobie wieżowce na Kapuściskach

Osoby bezdomne z różnych przyczyn nie chcą albo nie mogą dostać się do schroniska, w którym otrzymałyby opiekę. Wtedy wybierają nocleg w pierwszym możliwym Fot. Dariusz Bloch Osoby bezdomne z różnych przyczyn nie chcą albo nie mogą dostać się do schroniska, w którym otrzymałyby opiekę. Wtedy wybierają nocleg w pierwszym możliwym ciepłym miejscu - na przykład klatkę schodową
Sławomir Bobbe

Dewastacje klatek schodowych, smród, odchody i hałasy - to codzienność w wieżowcach na Kapuściskach, które upodobali sobie bezdomni.

W teorii w naszym mieście problem bezdomności nie istnieje. Każdy kto potrzebuje noclegu, jedzenia, łaźni czy jedzenia, może na nie liczyć. Wystarczy zgłosić się do noclegowni, albo odwiedzić stołówkę MOPS bądź kilku organizacji, które zajmują się bezdomnością. Jak to zwykle bywa, teoria rozmija się z rzeczywistością.

W przypadku bezdomnych tę różnicę robi alkohol. W skrócie - jesteś pijany, do noclegowni nie zostaniesz przyjęty. Jako, że tych, którzy mają problem z alkoholem wśród bezdomnych nie brakuje - to oni wymykają się systemowi pomocy, której nie chcą albo nie mogą otrzymać. I to wśród nich - nocujących gdzie popadnie - najwięcej jest osób, które zamarzły.

Przed przenikliwym zimnem chronią się wszędzie - najchętniej w ogrzewanych klatkach schodowych.

Mieszkańcy Kapuścisk skarżą się na bezdomnych, którzy brudzą na klatkach. Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.