Anna Dziedzic

DHL w Sosnowcu. Rekrutacja pracowników trwa. Jest 300 miejsc pracy w DHL Supply Chain

To właśnie w halach Centrum Logistycznego Hillwood Zagłębie będą pracować rekrutowani pracownicy DHL Fot. Mat. Pras. Hillwood Zagłębie To właśnie w halach Centrum Logistycznego Hillwood Zagłębie będą pracować rekrutowani pracownicy DHL
Anna Dziedzic

300 osób ma znaleźć pracę w firmie DHL Supply Chain w Sosnowcu. Firma zacznie działać w marcu 2019 roku. Rekrutacja już się zaczęła. Firma ma świadczyć klientowi usługi magazynowe.

Inwestycja firmy DHL Supply Chain w Sosnowcu ma być konkurencyjna na sosnowieckim rynku pracy. Jak zapowiedziała przedstawicielka tej dywizji firmy DHL, Wioletta Podstawka, rekrutacja już się zaczęła.

- Będziemy czekać na chętnych do pracy w naszej firmie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu. Rekrutujemy pracowników zarówno na etapie kadry menedżerskiej, jak i podstawowej - zapowiada.

Pierwsze spotkanie rekrutacyjne zaplanowano na 25 stycznia w sosnowieckim Powiatowym Urzędzie Pracy, przy ulicy Rzeźniczej 12.

- Kolejne będą się odbywały w każdy następny czwartek - informuje Wioletta Podstawka.

Kto może liczyć na pracę w sosnowieckim DHL-u? Najwięcej miejsc przewidziano dla operatorów wózków widłowych, zarówno dla tych niskiego jak i wysokiego składowania.

DHL Supply Chain nie będzie budował w Sosnowcu swoich hal magazynowych, ale specjalnie dla nich zostaną one wynajęte.

- Będzie je wynajmował nasz klient. My będziemy dostawcą usług magazynowych. Jednak wszyscy pracownicy będą zatrudniani przez naszą firmę, będą pracownikami DHL Supply Chain - podkreśla Podstawka.

Gdzie konkretnie będą pracowali pracownicy sosnowieckiego DHL? Tego jej przedstawicielka nie chciała zdradzić. - Powiem tylko, że to miejsce doskonale skomunikowane - mówiła.

Spore powierzchnie magazynowe będą wkrótce do dyspozycji na przykład przy trasie ekspresowej S86 w Sosnowcu, za sprawą powstającego tam centrum logistycznego Hillwood Zagłębie. Pierwsza, największa hala jest już gotowa, druga, przylegająca do niej, dopiero powstaje. W ubiegłym roku umowę na wynajem ponad 5 tys. m kw. podpisała tam firma Investa. To jeden z liderów branży hutniczej (dystrybucji stali nierdzewnej i aluminium). W sumie powierzchnia magazynowa Hillwood Zagłębie ma wynosić ok. 48 tys. mkw.

Czy najemcą powierzchni magazynowych Hillwood Zagłębie będzie właśnie klient DHL? Tak wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Przedstawicielka firmy nie chciała też ujawnić siatki płac, na jaką będą mogli liczyć pracownicy DHL w Sosnowcu.

- Mogę jednak zapewnić, że będzie to oferta bardzo atrakcyjna i konkurencyjna w stosunku do innych pracodawców. Pracownicy będą mogli liczyć na rozwój zawodowy, awansować. Proponujemy także opiekę medyczną, benefity pozapłacowe - mówi Wioletta Podstawka z DHL Supply Chain.

Sosnowiec promuje "wysokojakościowe" miejsca pracy

Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami, prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński zapowiedział system wspierania przez miasto nowych pracodawców, proponujących pracownikom dobrze płatną pracę. - Proponujemy zwolnienia podatkowe dla tych, którzy zaproponują utrzymanie miejsc pracy z wynagrodzeniem, co najmniej 200 procent minimalnej pensji - mówi prezydent. Maksymalna kwota zwolnienia w okresie trzech lat podatkowych to nawet 200 tys. euro. Radni mają się zająć projektem uchwały na lutowej sesji. Czy DHL wpisze się w tę strategię? Nie wiadomo, bo firma nie chce ujawnić siatki płac dla pracowników rekrutowanych do Sosnowca.

Anna Dziedzic

Dziennikarka i redaktorka. Uwielbiam tematy związane z budową infrastruktury drogowej, a place budowy największych inwestycji drogowych w regionie nie są mi obce. Piszę nie tylko o tym, jak powstają nasze drogi i autostrady ale również o wyzwaniach, jakie wciąż jeszcze stoją przed tą branżą. Uwielbiam Jurę Krakowsko-Częstochowską, ale kocham też Zagłębie. Jestem szefem oddziału Dziennika Zachodniego w Zagłębiu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.