DL Invest Group chce w Psarach zbudować największe centrum logistyczne w Polsce

Czytaj dalej
Fot. Mat. PR.
Piotr Sobierajski

DL Invest Group chce w Psarach zbudować największe centrum logistyczne w Polsce

Piotr Sobierajski

Prawie milion metrów kw. powierzchni, bezkolizyjny węzeł z drogą krajową nr 86 Katowice - Warszawa, tysiące pracowników, przedszkole, restauracja, biura i specjalne strefy rekreacyjne. Inwestycja DL Invest Group w Psarach to przedsięwzięcie, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Już teraz DL Invest Park Psary wzbudza ogromne zainteresowanie na polskim rynku logistycznym, choć kończy się dopiero budowa pierwszego etapu projektu. Segment C, bo od niego rozpoczęto inwestycje, składa się z trzech budynków, z czego dwa już funkcjonują, a trzeci jest w budowie. Łączna powierzchnia I etapu inwestycji to prawie 70 tys. m kw. powierzchni najmu z możliwością jej zwiększenia w ramach całego projektu do ponad 320 tys. m kw. Po zakończeniu budowy segmentu C rozpocznie się budowa kolejnego etapu w ramach części B, a następnie części A i D. Oficjalne otwarcie drugiej części segmentu C odbyło się w październiku. Przedstawiciele władz gminy Psary, Czeladzi i Starostwa Powiatowego w Będzinie, największych firm w Polsce i inwestora spotkali się, by wspólnie uczcić kolejny krok w realizacji tego potężnego projektu.

Najpierw był węzeł drogowy

- To jest historyczne wydarzenie. Zaczęło się w 2008 r. od zakupu gruntu z potencjałem, ale bez planu miejscowego. Żeby mogły tu powstać hale, trzeba było wybudować ogromny węzeł drogowy. Wymagało to wielu zabiegów i w 2016 roku taki węzeł powstał - przyznał Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary. - Bardzo się cieszę, że po tylu latach możemy się spotkać w tym miejscu, by świętować sukces firmy. Ta strefa gospodarcza przy drodze krajowej 86 staje się dziś faktem, przekłada się na kwestie podatkowe, ale także liczne miejsca pracy dla mieszkańców - dodał. - Osiem lat temu to była pewna wizja, marzenie. Śmiem twierdzić, że niewiele osób wierzyło, że uda nam się dotrwać - mówił Dominik Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej DL Invest Group. - A to jest pierwszy etap całej inwestycji. Dzisiaj zrealizowaliśmy 10 procent całości zabudowy, jaką możemy osiągnąć. Dziś jest tu 30 tys. metrów kw. powierzchni magazynowych, a docelowo może jej być nawet 320 tys. metrów kw. Te osiem lat, to była ciężka praca. Rozwijaliśmy ten projekt, mając nadzieję, że za dwa, trzy lata to będzie wyglądało jeszcze inaczej. By powstała świetna przestrzeń dla przedsiębiorców, ale też mieszkańców - dodał.

DL Invest Park Psary to projekt wyjątkowy nie tylko z powodu swoich rozmiarów. Firma DL Invest Group realizując inwestycje zapewnia swoim najemcom, ich pracownikom oraz lokalnej społeczności dodatkowe korzyści oraz udogodnienia jak np. zielona strefa wypoczynku pracownika, centrum przesiadkowe, kantyna czy też realizowane boiska do siatkówki oraz koszykówki.

Restauracja, boiska a nawet przedszkole

DL Invest Group przeznaczył na infrastrukturę towarzyszącą tej inwestycji ponad 20 mln zł, wykonując m.in. dodatkowe ekrany akustyczne, przejścia podziemne dla pieszych oraz zwierząt, i wspomniany wcześniej bezkolizyjny węzeł komunikujący drogę krajową nr 86 z dwoma sołectwami gminy Psary. Powstały ponad 3 km nowych dróg, w tym nowa ul. Podgórna wraz z zatoczką dla autobusów szkolnych i chodnikiem dla pieszych, a także centrum przesiadkowe, odciążające gminną infrastrukturę komunikacyjną. W planach, oprócz dalszej rozbudowy samej inwestycji jest także stworzenie przedszkola, restauracji i stref rekreacyjnych. W sumie będzie mogło tu pracować docelowo aż 4 tysiące osób.

Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.