Dla kogo 500 zl na dziecko? Plany PiS krok po kroku WIDEO

Czytaj dalej
Katarzyna Domagała-Szymonek

Dla kogo 500 zl na dziecko? Plany PiS krok po kroku WIDEO

Katarzyna Domagała-Szymonek

Wprowadzenie projektu ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dziecka, czyli 500 zł na dziecko ma być priorytetowym dla nowego rządu. Politycy PiS zapowiadają, że tę obietnice wyborczą chcą zrealizować jako jedną z pierwszych. Dla państwa i samorządów oznacza to ogromne wydatki. Według szacunków dodatek na dzieci będzie kosztować budżet państwa prawie 22 mld zł rocznie. Kto będzie mógł liczyć na wsparcie? Oto szczegóły projektu.

Tę obietnicę zrealizujemy w pierwszej kolejności. Może nie od stycznia, bo to trudne technicznie, ale może od lutego, marca lub kwietnia - mówił w Radiu TOK FM poseł PiS Henryk Kowalczyk, który typowany jest na ministra finansów w rządzie PiS.

Projekt "Rodzina 500 plus" jest priorytetową obietnicą przedwyborczą. Powstał na długo przed wyborami i był główną osią napędową wystąpień Beaty Szydło. Jego założenia są następujące:

Pieniądze będą przysługiwały na każde dziecko do 18. roku życia. Będą mogły starać się o nie osoby samotnie wychowujące dziecko oraz opiekunowie prawni. W rodzinach po rozwodzie dostanie je osoba, która wychowuje dziecko. Zasada kto pierwszy ten lepszy będzie obowiązywała w przypadku, gdy po rozwodzie prawo do opieki mają oboje i złożą wniosek.

PiS ze wsparcia wykluczył nieletnich małżonków oraz nieletnich pobierających zasiłki na własne dzieci. Im 500 zł. na dziecko nie przysługuje.


*Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
*Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
*Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
*PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

Katarzyna Domagała-Szymonek

Komentarze

12
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Ewelina

Swietnie, jak ktoś ma 1000 zł na osobę to nie dostanie bo ma 1 dziecko, ale jak ktoś ma 5000 na osobę i dwójkę dzieci to juz tak. Jeb.....Cie sie w łeb! Albo wszyscy albo w takiej sytuacji nikt. Albo kryterium dla każdego, wtedy jest uczciwie!

miko

Mam dwoje dzieci,syna i corke jak mam wytlumaczyc ,ze moj syn jest gorszy od corki,bo corka dostaje kase ,a syn nie,czy wy jestescie normalni, jak mozna tak dyskreminowac dzieci,czym moj syn jest gorszy od corki ma sie czuc jako Obywatel drugiej kategorii .

niki

Ponoć równo uprawnienie mamy a takie w takim razie mam pytanie czy pierwsze dziecko jest gorsze od drugiego,czy ma inne potrzeby.I znowu absurd przepisów nas dopada najwięcej dostaną lenie którym pracować się nie opłaca, a uczciwie pracujący musi podatki tylko płacić z których te lenie później żyją. Jak masz przyznane alimenty i nie mają z kogo ściągnąć to fundusz nie zapłaci bo dużo zarabiała,stypendium dziecko nie-bo dużo zarabiasz.a to że starasz się i ksztalcisz dziecko to się nie liczy.Potem się dziwią że uciekamy z Polski.

kasia

już ucieli 500 zł na pierwsze dziecko! pierwsze się nie liczy????miało być na każde!

500 zł a i więcej dla Ślązaków !!! ,, Ślązakowców" niech utrzymuje Bundestag .....

500 zł a i więcej dla Ślązaków !!! ,, Ślązakowców" niech utrzymuje Bundestag .....

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.