Dla miłośników koni: konkurs skoków na boisku mechanika

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Dla miłośników koni: konkurs skoków na boisku mechanika

Szymon Cieślak

Po raz drugi w Żninie zorganizowano konną majówkę. Na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się zawody w skokach przez przeszkody.

W rywalizacji uczestniczyło około 50 koni. Pierwszą konkurencją były Pony Games, czyli przejażdżki dla najmłodszych uczestników. Wzięło w nim udział 25 osób. Nie musieli skakać przez przeszkody, natomiast z zestawem zadań radzili sobie świetnie. Każdy otrzymał medal i dodatkowo wśród uczestników rozlosowano dwa duże pluszaki. Najmłodszymi uczestnikami zostali: Alicja Pichłacz oraz Staś Domalski (14 miesięcy).

W kolejnej konkurencji (było ich w sumie siedem) o nazwie Pony Dokładności bez rozgrywki wzięło udział pięć dziewczynek, które skakały przez przeszkody na wysokości 40 cm. Każda z debiutantek otrzymała medal zwycięzcy.

Konkurs mini LL dokładności z trafieniem w normę czasu (skakano przez przeszkody na wysokości 60 cm) wygrała Zosia Połowczyk na klaczy Tami, drugie miejsce zajęła Dominika Jurek na Laurce, a trzecie Sylwia Goc, która jechała na koniu o imieniu Kuba. Wszyscy ze stajni „Rancho“ Tomasz Goc.

Kolejne przedsięwzięcie nosiło nazwę LL-LL Dokładności z trafieniem w normę czasu i polegało na przeskoczeniu przeszkody na wysokości 80 cm. Tę konkurencję wygrała Magdalena Ćwik na koniu Ferrero z Pałuckiego Klubu Jeździeckiego. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Olech na koniu Nifar FT (bez przynależności klubowej). Na najniższym stopniu podium stanęła Urszula Kajewska na koniu Kariwa ze Stajni Owczegłowy.

W konkursie dwufazowym L-L skakano na wysokość 90 cm (do drugiej fazy kwalifikowali się tylko zawodnicy, którzy przejechali bezbłędnie pierwszą fazę). W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Zubrycka na koniu Nimbus z JKS Rywal Grudziądz. Ta sama zawodniczka, tyle że na koniu Nektarynka zajęła drugie miejsce. Trzecie należy do Klaudiusza Jacha na koniu Black Jack z KJ Sokół Damasławek.

Przedostatnią konkurencją był L1-L1 zwykły z rozgrywką o Grand Prix Żnina, w trakcie którego skakano na wysokość 105 cm. Pierwsze miejsce na koniu Black Jack, a także trzecie na koniu Konfetti zajął Klaudiusz Jach. Drugie miejsce zajęła Julia Brand na koniu Lajero KG z SCSJ Coval Bały Bór.

Organizatorzy podkreślają, że dopisała zarówno pogoda jak i szczęście - obyło się bez upadków, które zdarzają się w tym sporcie.

- To była bardzo udana impreza. Myślę, że zarówno zawodnicy jak i widzowie są zadowoleni i pełni wrażeń będą niecierpliwie wyczekiwać na przyszłoroczną, trzecią edycję, którą z pewnością zorganizujemy w 2017 roku - podsumowuje Małgorzata Zbytniewska, organizatorka zawodów.

Ostatnią konkurencją była Potęga Skoku. Wyłoniono zwycięzców ex aequo: Julia Brand i Klaudiusz Jach (na dwóch koniach).

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.