Michał Wiśniewski

Dlaczego lekarze wycięli żołądek?

Dlaczego lekarze wycięli żołądek? Fot. 123 RF
Michał Wiśniewski

Młoda kobieta oszukała lekarzy z Bełchatowa, a oni nie zweryfikowali jej słów i sfałszowanych badań. Skutków operacji nie da się cofnąć. Kobieta pozostanie kaleką.

Pod koniec grudnia Prokuratura Okręgowa w Gliwicach powinna mieć już opinię biegłych w sprawie operacji chirurgicznej, do której doszło w czerwcu ubiegłego roku w szpitalu wojewódzkim w Bełchatowie. Zespół chirurgów wyciął młodej kobiecie żołądek, śledzionę, kawałek przełyku i jelita. Dopiero po fakcie okazało się, że organy były zdrowe, a nie zaatakowane przez nowotwór, jak twierdziła pacjentka. Marta M. sfałszowała dokumentację medyczną. Wzory badań i druków znalazła na forach internetowych. Przeciwko niej toczy się postępowanie karne. Mimo że biegli stwierdzili u niej zaburzenia psychiczne - zespół Münchhausena - kobieta w lutym stanie przed sądem. Okazało się bowiem, że fałszowała też inne dokumenty. Chciała m.in. wyłudzić pieniądze za adopcję dziecka, które sama sobie wymyśliła.

Jak to się stało, że lekarze wycięli kobiecie zdrowe organy? Kto wykonał zabieg? Jak inni chirurdzy oceniają zabieg wykonany przez kolegów z Bełchatowa? O tym w zamkniętej części artykułu

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Michał Wiśniewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.