Tomasz Szymczyk

Dlaczego pociągi Kolei Śląskich muszą być brudne? Jak często myte są Elfy? Mikrośledztwo w mikrosprawie

Nowoczesne pociągi Kolei Śląskich są brudne. Spółka dysponuje myjnią ręczną, ale automatyczna jest dopiero w planach. Fot. Arkadiusz Gola Nowoczesne pociągi Kolei Śląskich są brudne. Spółka dysponuje myjnią ręczną, ale automatyczna jest dopiero w planach.
Tomasz Szymczyk

Dlaczego pociągi Kolei Śląskich muszą być brudne? Okazuje się, że niestety muszą. Jesteśmy skazani na podróżowanie brudnymi pociągami. Dziś w naszym cyklu: brudne, choć nowe przecież, pociągi Kolei Śląskich. Jak często przewoźnik myje swoje składy?

W ramach „Mikrośledztwa...” tropiliśmy już sprawę wciąż niedziałających schodów ruchomych na dworcu w Katowicach. Dzisiaj sprawdzamy, jak to jest z pociągami Kolei Śląskich. Bo jest tragicznie - są tak brudne, że wstyd. Dlaczego nikt o nie nie dba?

Najpierw pytamy Magdalenę Iwańską, rzeczniczkę Kolei Śląskich. Okazuje, że pociągi Kolei Śląskich myte są ręcznie w bazie przy Raciborskiej w Katowicach. Odbywa się to na zewnątrz, dlatego jest uzależnione od temperatury. Minimalna to ok. 5 stopni C. A gdy mróz...

- Maksymalne możliwości przerobowe takiej myjki to dwa pojazdy 3-członowe lub jeden pojazd 6-członowy na dobę - wylicza Iwańska. - Łącznie w roku 2017 umyliśmy 217 pojazdów użytkowanych przez KŚ - 114 umyto w naszej bazie, a 103 pojazdy w myjni Przewozów Regionalnych w Częstochowie.

Sprawdziliśmy, jak radzą sobie inni samorządowi przewoźnicy. Nowoczesnym zapleczem za 55 mln zł z automatyczną myjnią na stacji Łódź Widzew może się pochwalić Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.