Dni Czeladzi jednak na stadionie MOSiR-u. Amfiteatr nie dostał pozwoleń

Czytaj dalej
Fot. UM Czeladź
Piotr Sobierajski

Dni Czeladzi jednak na stadionie MOSiR-u. Amfiteatr nie dostał pozwoleń

Piotr Sobierajski

Dni Czeladzi 2019 nie odbędą się jednak w nowym amfiteatrze w Parku Grabek. Ten ma być gotowy po remoncie na czas, ale organizacja imprezy wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i m.in. zgód policji oraz straży pożarnej, a tych na czas nie udało się uzyskać.

Tegoroczne święto miasta, zaplanowane na sobotę 22 czerwca oraz niedzielę 23 czerwca, przeniesione zostało na stadion MOSiR-u im. Józefa Pawełczyka przy ul. Sportowej.

Zabrakło kilku dni

Jak przyznaje burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec, mimo ogromnego wysiłku firmy Krisbud, remontującej amfiteatr w parku Grabek i próbującej nadgonić stracony przez ulewy czas, imprezę trzeba było ostatecznie przenieść na miejscowy stadion.

- Choć amfiteatr będzie gotowy, wszystkie zgody na organizację imprezy masowej muszą być wydane minimum na tydzień przed imprezą. Policja i inne służby nie zgodziły się na przesunięcie tego terminu - poinformował Zbigniew Szaleniec. - Tak więc zabrakło nam dosłownie kilku dni. Ale fakt, że Dni Czeladzi odbędą się na stadionie nie znaczy, że będą gorsze. Wspaniali artyści i wiele atrakcji, które zawsze towarzyszą świętu naszego miasta, gwarantują świetną rozrywkę. Dlatego już dziś zapraszam na stadion przy ul. Sportowej, bo będzie się tam działo. A amfiteatr, no cóż, na razie możemy tylko pooglądać jak ładnie wygląda. Natomiast ja już się zastanawiam, co tam zorganizować, by go pięknie jak najszybciej otworzyć - dodał.

Amfiteatr jak nowy

Remont amfiteatru w parku Grabek, gdzie tradycyjnie odbywają się Dni Czeladzi, rozpoczął się w marcu tego roku. Przebudowę amfiteatru i jego otoczenia wykonuje firma Krisbud z Trzebini, która zobowiązała się do wykonania wszystkich prac za 2 mln 88 tys. 733,05 zł.

Roboty budowlane polegają na wykonaniu nowej nawie-rzchni amfiteatru oraz wymianie nawierzchni ścieżek i chodników. Inwestycja obejmuje także wymianę starych ławek (nowych będzie ponad 300) i koszy oraz wykonanie murków gabionowych na terenie amfiteatru. Wcześniej rozebrane zostały stare murki i krawężniki oraz płyty betonowe. Nowa nawierzchnia w amfiteatrze powstała z kostki brukowej, pojawią się także nowe betonowe płyty w dwóch kolorach. Okres gwarancji po zakończeniu tej inwestycji będzie wynosił 84 miesiące.

Piotr Sobierajski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.