Dni Czeladzi jednak na stadionie MOSiR-u. Amfiteatr nie dostał pozwoleń

Czytaj dalej
Fot. UM Czeladź
Piotr Sobierajski

Dni Czeladzi jednak na stadionie MOSiR-u. Amfiteatr nie dostał pozwoleń

Piotr Sobierajski

Dni Czeladzi 2019 nie odbędą się jednak w nowym amfiteatrze w Parku Grabek. Ten ma być gotowy po remoncie na czas, ale organizacja imprezy wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i m.in. zgód policji oraz straży pożarnej, a tych na czas nie udało się uzyskać.

Tegoroczne święto miasta, zaplanowane na sobotę 22 czerwca oraz niedzielę 23 czerwca, przeniesione zostało na stadion MOSiR-u im. Józefa Pawełczyka przy ul. Sportowej.

Zabrakło kilku dni

Jak przyznaje burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec, mimo ogromnego wysiłku firmy Krisbud, remontującej amfiteatr w parku Grabek i próbującej nadgonić stracony przez ulewy czas, imprezę trzeba było ostatecznie przenieść na miejscowy stadion.

- Choć amfiteatr będzie gotowy, wszystkie zgody na organizację imprezy masowej muszą być wydane minimum na tydzień przed imprezą. Policja i inne służby nie zgodziły się na przesunięcie tego terminu - poinformował Zbigniew Szaleniec. - Tak więc zabrakło nam dosłownie kilku dni. Ale fakt, że Dni Czeladzi odbędą się na stadionie nie znaczy, że będą gorsze. Wspaniali artyści i wiele atrakcji, które zawsze towarzyszą świętu naszego miasta, gwarantują świetną rozrywkę. Dlatego już dziś zapraszam na stadion przy ul. Sportowej, bo będzie się tam działo. A amfiteatr, no cóż, na razie możemy tylko pooglądać jak ładnie wygląda. Natomiast ja już się zastanawiam, co tam zorganizować, by go pięknie jak najszybciej otworzyć - dodał.

Amfiteatr jak nowy

Remont amfiteatru w parku Grabek, gdzie tradycyjnie odbywają się Dni Czeladzi, rozpoczął się w marcu tego roku. Przebudowę amfiteatru i jego otoczenia wykonuje firma Krisbud z Trzebini, która zobowiązała się do wykonania wszystkich prac za 2 mln 88 tys. 733,05 zł.

Roboty budowlane polegają na wykonaniu nowej nawie-rzchni amfiteatru oraz wymianie nawierzchni ścieżek i chodników. Inwestycja obejmuje także wymianę starych ławek (nowych będzie ponad 300) i koszy oraz wykonanie murków gabionowych na terenie amfiteatru. Wcześniej rozebrane zostały stare murki i krawężniki oraz płyty betonowe. Nowa nawierzchnia w amfiteatrze powstała z kostki brukowej, pojawią się także nowe betonowe płyty w dwóch kolorach. Okres gwarancji po zakończeniu tej inwestycji będzie wynosił 84 miesiące.

Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.