Olga Krzyżyk

Dni miast 2016 w województwie śląskim. Oto nasz interaktywny program [INTERAKTYWNA MAPA]

Dni miast 2016 w województwie śląskim. Oto nasz interaktywny program [INTERAKTYWNA MAPA]
Olga Krzyżyk

Tegoroczne Święta Miast obfitują głównie w gwiazdy polskiej estrady. T.Love, Agnieszka Chylińska, Dżem, Kombii, Bednarek, Wilki, czy Rafał Brzozowski. To tylko kilka z wielu artystów, którzy zawitają na scenach miast województwa śląskiego. Udajcie się w podróż po naszym województwie i zobaczcie program Dni Miast 2016.

W wielu miastach naszego regionu już po wielkich koncertach, zabawach i występach. Hucznie święto miasta obchodziła w tym roku Dąbrowa Górnicza. W końcu to było rocznica stulecia miasta. Na scenie w Parku Hallera wystąpili T.Love, Zakopower, Margaret, Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski i Lao Che. Od 3 do 5 czerwca w Parku Sieleckim bawili się z kolei sosnowiczanie. Podobnie jak przed rokiem imprezy podzielone są na trzy bloki tematyczne. Piątek przebiegł w rytmie disco, sobotnie hasło to „Sosnowiec brzmi dobrze”, a niedziela upłynęła pod hasłem "Sosnowiec kawałek młodości”. Wśród wykonawców byli m.in. Bajm, Ich Troje i Stachursky.

Mieszkanie za czytanie

W miniony weekend odbył się też Dni Będzina. Na będzińskiej scenie wystąpił zespół Brathanki, charyzmatyczni Bracia oraz idole młodego pokolenia: grupa AfromentalL, Marika i Sarsa. Zaprezentowały się też grupy: Ścigani i Big Będzin Band. Nie zabrakło także kiermaszów, konkursów i zabaw dla dzieci. Dni Siemianowic połączone były z kolei Industriadą. Na cieszyńskim rynku zagrali Afromental, Michał Szpak, Marcelina i Kombi podczas Święta Trzech Braci. Tradycyjnie święto zainaugurował korowód i spotkanie władz Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

Przed nami jednak jeszcze więcej koncertów, kiermaszów, zabaw i konkursów. W Wielu miastach imprezy z okazji „Dni Miasta” zaplanowano na ostatni weekend czerwca. Gdzieniegdzie Święto miasta będzie w lipcu albo w czerwcu. Zobaczcie razem z nami pełny rozkład Dni Miasta 2016 w województwie śląskim.

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.