Do centrów miast w Polsce nie wjadą auta z silnikami diesla i benzynowymi?

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marek Weckwerth

Do centrów miast w Polsce nie wjadą auta z silnikami diesla i benzynowymi?

Marek Weckwerth

Do centrów dużych miast w Polsce nie wjadą auta z silnikami diesla i benzynowymi, a jeśli nawet wjadą, to tylko po uiszczeniu stosowanej opłaty. Może tak będzie, ale to melodia dalekiej jeszcze przyszłości.

Obawy wielu polskich kierowców, którzy powszechnie jeżdżą samochodami z silnikami spalinowymi, wzbudza nowe prawo (weszło w życie 22 lutego br.) - ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Ta daje wolną rękę radzie gminy, która w uchwale może ustanowić strefę czystego transportu i może dopuścić do poruszania się po tej strefie pojazdów innych niż elektryczne, napędzane gazem i wodorem, ale pod warunkiem uiszczenia maksymalnie 2,50 zł za godzinę. Przy okazji pojawiła obawa, że bez opłaty nie wjadą rowerzyści, poza korzystającymi z jednośladów elektrycznych.

Do centrów miast w Polsce nie wjadą auta z silnikami diesla i benzynowymi? Jak miałby wyglądać zakaz? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.