Do Częstochowy na jednośladach

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Joanna Bejmajoanna. [email protected]

Do Częstochowy na jednośladach

Joanna Bejmajoanna. [email protected]

Na rowerach pokonają prawie 280 kilometrów. Wyruszą 7 sierpnia. Czwartego dnia - każdy z własnymi intencjami - dotrą na Jasną Górę.

Strzeleński odział PTTK i parafia św. Trójcy organizują piątą pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Aby wziąć w niej udział wskazane jest - oprócz własnego jednośladu, materaca i śpiwora - posiadać fizyczne przygotowanie. - Każdego dnia pokonywać będziemy kilkadziesiąt kilometrów. Najdłuższy odcinek pokonamy pierwszego dnia pielgrzymki. Będzie to około 90 kilometrów - informuje Zbigniew Domański, prezes strzeleńskiego oddziału PTTK.

Ze Strzelna grupa jechać będzie do Rusocić. W kolejnych dniach pielgrzymi kierować się będą na Wartę i Osjaków. Przed Częstochową rowerzyści połączą się z pielgrzymką pieszą ze Strzelna i wspólne, 10 sierpnia, wejdą na Jasną Górę.

- Opiekę duchową nad nami objął ks. Marcin Korybalski. Na Jasną Górę każdy z nas będzie jechał z własnymi intencjami, poza tym mamy jubileuszowy rok Chrztu Polski i konsekracji bazyliki św. Trójcy w Strzelnie - dodaje nasz rozmówca.

Powrót z Częstochowy zaplanowano 11 sierpnia autokarem z pielgrzymami pieszymi.

W rowerowej pielgrzymce może wziąć udział każdy zainteresowany, który ukończył 18 lat. Ze względów bezpieczeństwa grupa nie będzie liczyła więcej niż 30 osób.

Zgłoszenia i szczegóły pod nr tel. 667 262 303.

Joanna Bejmajoanna. [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.