Do dziś można zgłaszać specjalistów. Jeden z nich będzie Menedżerem Roku

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Do dziś można zgłaszać specjalistów. Jeden z nich będzie Menedżerem Roku

Patryk Drabek

W plebiscycie „Menedżer Roku 2016” prezentujemy najlepszych specjalistów od zarządzania w regionie. - Wybór tego najlepszego Menedżera Roku spośród tylu firm i instytucji z całego województwa z pewnością nie będzie łatwy - uważa wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który jest w Kapitule Plebiscytu.

Mamy coraz więcej kandydatów w naszym plebiscycie. Spośród nich wybrany zostanie Menedżer Roku 2016 w województwie śląskim, a można na nich głosować do 17 kwietnia. Do dzisiaj możemy natomiast dodawać nowych kandydatów (szczegóły w ramce obok). Dziś prezentujemy też menedżerów, którzy obecnie zajmują pierwsze trzy miejsca w swoich kategoriach (stan głosów na środę, godzina 15). Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 11 maja podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. To bez wątpienia największe biznesowe wydarzenie w Europie Centralnej, co tylko potwierdzają statystyki. W ostatniej, ósmej edycji wzięła udział rekordowa liczba ośmiu tysięcy uczestników, z których 94 proc. zadeklarowało, że przyjedzie do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach także w tym roku. Będzie to świetna okazja do tego, by uhonorować najlepszych specjalistów od zarządzania w naszym regionie.

Top Menedżera województwa śląskiego wybierze Kapituła Plebiscytu. Znalazł się w niej między innymi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który uważa, że w naszym regionie jest coraz więcej firm prowadzonych przez ambitnych i zdolnych menedżerów. - Nasze województwo jest bowiem pełne potencjału, co zresztą zostało zauważone - zaznacza Jarosław Wieczorek. - Dowodem jest chociażby rządowa Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. plan Morawieckiego, w który wpisuje się porozumienie na rzecz zintegrowanej polityki rozwoju województwa śląskiego, stworzone niedawno przez Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego. Sama rada składa się z najwybitniejszych przedstawicieli różnych środowisk: naukowych, pracowników i pracodawców. Dzięki wspólnej pracy udało się stworzyć niezwykle ważny dokument, w którym zapisane są działania, mające na celu rozwój regionu. Ten rozwój już następuje, ale dzięki rodzimym, miejscowym przedsiębiorcom może on nabrać większej dynamiki - podkreśla wojewoda śląski. Jarosław Wieczorek wskazuje też na to, że Śląsk to z jednej strony tradycyjne, wielopokoleniowe firmy, a z drugiej nowoczesne startupy i w obu przypadkach znajdziemy świetnie wyszkoloną, specjalistyczną kadrę. - Sądzę więc, że wybór tego najlepszego Menedżera Roku, spośród tylu firm i instytucji z całego województwa, z pewnością nie będzie łatwy - podsumowuje wojewoda. Zachęcamy do głosowania na swoich faworytów.

KATEGORIA: DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWA
1. Roman Bolczyk (2190 głosów) - prezes zarządu oraz dyrektor naczelny Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie Sp. z o.o.

2. Marzanna Peukert (1240 głosów) - wiceprezes zarządu firmy Conbelts w Bytomiu. Uczestniczyła w wielu projektach restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw.

3. Wojciech Wolny (216 głosów) - prezes zarządu Euvic Sp. z o.o. i IT Works SA. Członek Rad Nadzorczych w spółkach Komex, Bonair i Hycom.

KATEGORIA: ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA
1. dr Andreas Glenz (167 głosów) - prezes zarządu Prevac Sp. z o.o. Laureat m.in. tytułu Firmy 25-lecia na Śląsku (tytuł przyznaje Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów).

2. Krzysztof Pikiewicz (89 głosów) - dyrektor zarządzający Turtle Entertainment Polska Sp. z o.o. Zajmuje się m.in. organizacją eventów i produkcją telewizyjną (np. transmisje live).

3. Janusz Tomiczek (66 głosów) - prezes zarządu Alfavox Sp. z o.o. Ma wieloletnie doświadczenie w kreowaniu i realizowaniu projektów teleinformatycznych.

KATEGORIA: MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWA
1. Ronald Cybulski (3688 głosów) - pre-zes zarządu Grupy QQS Sp. z o.o. Szef Spółki skupiającej Rezydencję Bristol Kaiserhof 1858 w Bytomiu i Standard Delegacyjny w Dąbrowie Górniczej.

2. Zbigniew Cierniak (3074 głosy) - dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Niemal całą swoją karierę zawodową związał z zespołem „Śląsk”.

3. Kamil Kita (1258 głosów) - dyrektor finansowy Śląskie Kamienice SA. Jedną z realizacji spółki - ogród przy kamienicy w dzielnicy Janów - wyróżniono tytułem „Inwestycji na medal”.

OSTATNIO ZGŁOSZENI KANDYDACI DO TYTUŁU
Roman Grygierek - prezes zarządu INIS sp. z o.o. Spółka zapewnia kompleksową obsługę kampanii reklamowych nastawionych na efekt. Współpracuje z klientami m.in. z Czech, Francji, Gibraltaru i Niemiec.

Artur Pollak - prezes zarządu APA Sp. z o.o. Firma otrzymała między innymi główną nagrodę w kategorii BEST EXPO w VI edycji Targów Dom Inteligentny & Strefa Designu 2017.

Piotr Wojaczek - prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA. Pod jego kierowni-ctwem strefa zyskała miano najlepszej i najbardziej efekty-wnej SSE w kraju.

dr Andreas Glenz - prezes zarządu Prevac Sp. z o.o. Laureat między innymi tytułu Firmy 25-lecia na Śląsku (tytuł przyznaje Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów).

Janusz Tomiczek - prezes zarządu Alfavox Sp. z o.o. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie kreowania i realizowania projektów teleinformatycznych.

Jak zgłosić kandydata?
Zgłaszanie kandydatur do plebiscytu jest możliwe przez ankietę, która znajduje się w serwisie internetowym dziennikzachodni.pl/menedzer. Spośród kandydatów Kapituła Plebiscytu wybierze swojego laureata, przyznając mu tytuł Top Menedżera woj. śląskiego 2016 roku.

Natomiast internauci i czytelnicy wyłonią laureatów w trzech kategoriach: mała firma (10-49 pracowników), średnia firma (mniej niż 250 pracowników), duża firma (250 i więcej pracowników).

Partnerami naszego przedsięwzięcia są: PwC Polska, Bisnode Polska oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Więcej informacji na: dziennikza-chodni.pl/menedzer.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.