Do końca maja studenci szaleją na juwenaliach! [MAPA IMPREZ]

Czytaj dalej
PSZ

Do końca maja studenci szaleją na juwenaliach! [MAPA IMPREZ]

PSZ

W siedmiu miastach w tym miesiącu odbędą się... juwenalia, czy cieszyńskie Cieszynalia bądź gliwickie Igry. Łącznie bawić będzie się kilkadziesiąt tysięcy studentów przy muzyce m.in. Lao Che, Acid Drinkers, Luxtorpedy, Kukiza i Piersi czy Kultu.

Maj to święto studentów. To miesiąc, kiedy swoją uwagę poświęcają przede wszystkim zabawie na juwenaliach, nie tylko w mieście, w którym studiują, ale i w innych, gdzie odbywają się juwenaliowe imprezy. Zabawę wczoraj rozpoczęto już w Rybniku, ale według majowego rozkładu jazdy praktycznie w każdym tygodniu możemy znaleźć coś dla siebie.

W Rybniku będą to koncerty m.in. zespołów Blend i Kukiza z Piersiami, które odbędą się już dzisiaj. Przyszły tydzień to przede wszystkim Igry w Gliwicach, gdzie zagrają m.in. Acid Drinkers, T.Love czy Jamal. W przyszły weekend odbędą się też Cieszynalia organizowane przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. tam pobawimy się przy muzyce Corii, Hertz Klekota czy 8 Lat w Tybecie.

Kolejny weekend, 22-23 maja, to juwenalia w Sosnowcu oraz Bielsku Białej. Sosnowiec da nam przede wszystkim koncert Lao Che a Bielsko-Biała koncerty Pokahontaz i Indios Brawos.

Kulminacją juwenaliów będą te, które odbędą się pod koniec maja w Katowicach (organizują je wspólnie m.in. studenci Uniwersytetu Śląskiego, Ekonomicznego, Politechniki Śląskiej i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Osobną imprezę (która kończy się dzisiaj) - AWFalia - organizują studenci Akademii Wychowania Fizycznego, jednak tu generalnie odbywa się wszystko w duchu sportu.

Na Śląskich Juwenaliach zagrają m.in. Luxtorpeda, Maria Peszek, Grubson czy Kult, a wszystkie imprezy główne i towarzyszące odbędą się 26-30 maja. Oczywiście wszystkie juwenalia rozpoczną się od tradycyjnego korowodu studentów (szczegóły na poniższej mapie). Co ciekawe, w Cieszynie najbarwniejsi uczestnicy mogą wygrać... 100 piw.

Pełny rozkład imprez znajdziecie na poniższej mapce, klikając w poszczególne miasta.

PSZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.