Kinga Czernichowska

Do Muzeum Architektury wejdziesz z psem. Co na to inne muzea?

Do Muzeum Architektury wejdziesz z psem. Co na to inne muzea?
Kinga Czernichowska

Muzeum Architektury przy ulicy Bernardyńskiej jest pierwszym muzeum we Wrocławiu, które zaprasza odwiedzających ze swoimi psami. Wszystko za sprawą psa Kustosza.

Kustosz pojawił się pod bramą Muzeum Architektury w grudniu ubiegłego roku. W nocy ktoś przywiązał go na smyczy. Z samego rana tuż przed otwarciem placówki znalazła go wicedyrektor Ewa Jasieńko. Szczeniak (pies miał wtedy około 7-8 miesięcy) był zziębnięty i głodny.
- Prawdopodobnie przebywał na dworze co najmniej kilka godzin - opowiada Marta Czyż, rzeczniczka Muzeum Architektury. - Pani Ewa wzięła go do środka, dała mu wodę i pobiegła do sklepu po karmę.
I tak Kustosz zamieszkał w Muzeum Architektury. Miał swoje legowisko, miski i zabaw-ki. Z radością witał pracowników i zwiedzających. - Tak wielu rodziców z dziećmi nie odwiedzało nas nigdy wcześniej - dodaje Marta Czyż. - Większość naszych pracowników to miłośnicy zwierząt. Koleżanka Kalina ma nawet fretkę, więc Kustosz okazał się „kropką nad i” przy rozważaniach dotyczących zmiany regulaminu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kinga Czernichowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.