Tomasz Rusek

Do podgorzowskich Wojcieszyc wejdzie przemysł?

Tak wygląda pomysł na strefę ekonomiczną koło Wojcieszyc Fot. materiały Urzędu Gminy Tak wygląda pomysł na strefę ekonomiczną koło Wojcieszyc
Tomasz Rusek

Jest już gotowy projekt planu przestrzennego dla podgorzowskich Wojcieszyc. Gmina Kłodawa chce tu ulokować tereny dla strefy ekonomicznej!

O tym, że w Gorzowie kończą się już parcele pod przemysł i hale produkcyjne, pisaliśmy w „GL” wiele razy. Dlatego podgorzowskie gminy szukają takich działek u siebie. Kłodawa już znalazła. To świetnie położone nieruchomości - blisko drogi krajowej nr 22 (Gorzów - Gdańsk), leżące przy ul. Parkowej, czyli tuż przed wjazdem do Wojcieszyc od strony Gorzowa.
Urzędnicy przygotowali odpowiedni plan przestrzenny, który zakłada możliwość lokowania firm produkcyjnych po prawej stronie jezdni (z dala od domów).

Po drugiej stronie - czyli między ul. Parkową a Polną, byłoby miejsce na zakłady usługowe i drobną wytwórczość. Całość otoczona ma być urządzonymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Urząd czeka jeszcze tylko na zgodę rządu - jest niezbędna, by włączyć tereny w zasoby strefy.

Tak wygląda pomysł na strefę ekonomiczną koło Wojcieszyc
materiały Urzędu Gminy Tak wygląda pomysł na strefę ekonomiczną koło Wojcieszyc

Początkowo hektary ziemi między Wojcieszycami a Różankami miały być przeznaczone pod lądowisko. Jednak idea ulokowania w tym miejscu pasa startowego dla lekkich i sportowych maszyn wzbudziła sprzeciw mieszkańców i ostatecznie ludzie zablokowali pomysł, głosując na „nie” w gminnym referendum (zostało zorganizowane w 2010 r.).

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.