Dobiega końca święto śmiechu, czyli 23. Rybnicka Jesień Kabaretowa

Czytaj dalej
Fot. Martyna Ludwig
ml

Dobiega końca święto śmiechu, czyli 23. Rybnicka Jesień Kabaretowa

ml

Zajęcia dla wszystkich w rybnickim Focus Parku, Szkolny Ryjek, One Ryj Show, dwudniowy Konkurs Główny i Koncert Finałowy oraz atrakcje specjalne złożyły się na obchody tegorocznego śląskiego święta kabareciarzy: 23. Ryjka.

Ryjek 2018 trwa od czwartku do poniedziałku (15-19 listopada).

Już pierwszy dzień imprezy obfitował w atrakcje: w Teatrze Ziemi Rybnickiej zmagania kabareciarzy rozpoczęły się od konkursu solistów, One Ryj Show, w którym zwyciężył Grzegorz Dolniak, zdobywając nie tylko pierwszą nagrodę, ale także szansę na występ podczas Koncertu Finałowego. W czwartek o 20.30 miał miejsce też spektakl komediowy „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” z udziałem Katarzyny Skrzyneckiej, Magdaleny Margulewicz, Piotra Gąsowskiego oraz Jakuba Przebindowskiego.

W piątek odbyła się nie tylko pierwsza część Konkursu Głównego, tradycyjnie już rozgrywanego na deskach sceny Klubu Energetyka. Najpierw swoich sił w bitwie na skecze na scenie rybnickiego Focus Parku spróbowały dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Szkolny Ryjek był konkursem rozgrywanym w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV-VIII oraz gimnazjum.

Występy oceniali znani kabareciarze: Piotr Guma Gumulec z Kabaretu Chyba, Paweł Szwajgier z KabaretuSmile oraz Robert Motyk Motyka z Paranienormalnych. W kategorii uczniów młodszych klas zwyciężył Kabaret Number One ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku w skeczu „Randka”, zaś wśród uczniów gimnazjum najlepszy okazał się Kabaret Świetlik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana III Sobieskiego w Lyskach w skeczu „Życiowa rola”.

Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
ml

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.