Doda, Łowcy.B, Linda, Brzechwa i jazz...

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa
Zdzisław Haczek, Anna Rimke

Doda, Łowcy.B, Linda, Brzechwa i jazz...

Zdzisław Haczek, Anna Rimke

Koncerty, spektakle, kabarety, imprezy...

Zielona Góra. Doda zaśpiewa na urodzinach X-Demona
W piątek, 22 stycznia gwiazdą wieczoru w klubie X-Demon będzie Doda. Podczas koncertu z okazji czwartych urodzin zielonogórskiego klubu, fani pewnie usłyszą utwory „Riotka”, „Nie pytaj mnie”, „Nie daj się” i wiele innych przebojów. Wokalistka debiutowała solo albumem „Diamond Bitch” w 2007 r.
Klub X-Demon, ul. Kupiecka, piątek, 22 stycznia, wstęp od 21.00, bilety: 15 zł.

Żary. Sweterkowi Łowcy.B dadzą czadu!
Kabaret Łowcy.B. pochodzi z Cieszyna, a bawi swoim absurdalnym, surrealistycznym humorem już ponad 10 lat. Formacja, słynąca ze swoich kolorowych sweterków, ma na koncie laury najważniejszych przeglądów w kraju. Występują: Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławek Szczęch i Maciek Szczęch.
Pub Max, sobota, 23 stycznia, 20.00, bilety: 40 zł.

Zielona Góra. Sławek Jaskułke, czyli łyk światowego jazzu
W cyklu muzyczno-plastycznym Jazzujące Muzeum z recitalem „Sea – improwizowany obraz morza” wystąpi Sławek Jaskułke - pianista jazzowy, improwizator, kompozytor, który ma na koncie występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku. Plastycznym dopełnieniem wieczoru będzie pokaz obrazu Mariana Szpakowskiego - „Kompozycja I”.
Muzeum Ziemi Lubuskiej, czwartek, 28 stycznia, 19.00, bilety: 30 zł.

Zielona Góra. Atakują mocnym żartem w pojedynkę
Gośćmi wieczoru z cyklu „Stand-Up w Kawonie” będzie dwóch panów. Antoni Syrek Dąbrowski na scenie jest obecny od 2010 r., jego oryginalne podejście do świata i ostre puenty zapewniły mu udział w programach HBO, Comedy Central czy „Tylko dla Dorosłych” w TVP 2. W tych samych miejscach zaistniał Cezary Jurkiewicz.
Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, wtorek, 26 stycznia, 20.00, bilety: 20 zł.

Kino. Pitbull znów kąsa na ekranie
„Pitbull. Nowe porządki” Patryka Vegi to powrót do niektórych bohaterów sensacyjnego filmu i serialu z 2005 r. Młody, niepokorny policjant „Majami” (Piotr Stramowski) rozpracowuje mokotowską grupę gangsterów. Podczas śledztwa spotyka m.in. doświadczonego gliniarza „Gebelsa” (Andrzej Grabowski). W roli gangstera o ksywie „Babcia” - Bogusław Linda. Występują też: Agnieszka Dygant, Maja Ostaszewska.
Cinema 3D i Helios w Gorzowie, Cinema City w Zielonej Górze, od piątku.

Kostrzyn/Sulęcin. Kobranocka znów da czadu! I to dwa razy
Kobranocka działa od 1985 r. Ich najbardziej znane przeboje to: „Kocham cię jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać” czy „Mówię Ci, że”.
Kostrzyn n. O., ESC Kręgielnia, piątek, 22 stycznia godz. 20.00, bilety: 35 zł.
Sulęcin, Klub u Bulka, sobota, 23 stycznia godz. 20.00, bilety: 25/35 zł.

Gorzów. Pobrykaj z Tuwimem i Brzechwą u Osterwy
Premierowy spektakl dla najmłodszych - „Wierszyki - wybryki” to przedstawienie oparte na wierszach dla dzieci Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. - Ich wierszyki są wciąż nie tylko modne, ale i aktualne. Rodzice nadal do nich sięgają i czytają je swoim pociechom. A wszystkie dzieci nadal uwielbiają „Kaczkę Dziwaczkę”, „Słonia Trąbalskiego” czy „Lenia” - mówi Cezary Żołyński, reżyser spektaklu. I zapewnia, że na „Wierszykach - wybrykach” nie będzie się nudził ani mały, ani ten całkiem dorosły widz. - Bo wybryki w potocznym rozumieniu, to przecież świetna zabawa! - dodaje C. Żołyński.
Teatr Osterwy, dziś, 10.00, sobota, 16.00, bilety: 19-25 zł.

Zielona Góra. Młodzi Panowie rozbawią nas urodzinowo
Kabaret Młodych Panów świętuje 10 lat kariery programem pod hasłem: „10/10, czyli urodziny!”.
Aula UZ, ul. Podgórna, 31 stycznia, 17.00, bilety: 65 zł.

Zdzisław Haczek, Anna Rimke

Zdzisław Haczek, Anna Rimke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.