Dojazd nad jezioro w końcu będzie przyjemny

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Dojazd nad jezioro w końcu będzie przyjemny

Łukasz Koleśnik

W tym roku ruszy przebudowa drogi powiatowej, prowadzącej nad jezioro w Łochowicach. Powiat nie zamierza jednak przebudowywać chodników.

Remont drogi powiatowej to kolejny etap ogromnej inwestycji, która jest realizowana od kilku lat. Zarząd dróg sukcesywnie modernizuje całą trasę biegnącą z Krosna Odrzańskiego do Bytnicy. Dzięki ścisłej współpracy powiatu z gminą oraz obopólnemu wkładowi w inwestycję udawało się każdego roku pozyskiwać pieniądze zewnętrzne i wykonywać remont.

W tym roku do wyboru były dwa odcinki. Droga w samej Bytnicy oraz trasa prowadząca z Krosna Odrz. do Łochowic. W pierwszym przypadku sprawa była o tyle skomplikowana, że chodziło o drogę we wsi. Przebudowa musiałaby więc objąć między innymi chodniki oraz oświetlenie co znacznie zwiększyłoby koszty.

Wybrany więc został odcinek pomiędzy stolicą powiatu a Łochowicami, który jest poza terenem zabudowanym, co sprawia, że nie ma tam konieczności wykonywania chodników. Mieszkańcy nie muszą się tym zbytnio zamartwiać, gdyż z powodzeniem funkcjonuje tam dobrze oświetlona ścieżka rowerowa.

Trzeba podkreślić, że powiat przy każdej inwestycji zawsze liczy na duże wsparcie gminy, w której ona powstanie, ponieważ sam nie udźwignie zadania. Bytnica do modernizacji co roku dokładała 100 lub 200 tys. W tym roku nie była w stanie wyłożyć wielkich pieniędzy. W przeciwieństwie do Krosna Odrzańskiego, który od siebie dołoży blisko pół miliona złotych. Warto zaznaczyć, że 50 proc. kosztów inwestycji jest pokrywanych przez wojewodę z programu rozwoju dróg lokalnych. Postępowanie przetargowe ma wkrótce ruszyć.

Z inwestycji cieszą się nie tylko kierowcy i mieszkańcy, ale także urzędnicy. - Przyda się dobry łącznik z naszym ośrodkiem w Łochowicach. Każdego roku cieszy się on dużą popularnością. Nowa, równa droga zachęci kolejnych turystów do odwiedzenia Krosna, Łochowic oraz okolicy - mówi wiceburmistrz Grzegorz Garczyński.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.