Dokładnie rok temu papież Franciszek na Błonia przyjechał tramwajem [ROK PO ŚDM]

Czytaj dalej
Fot. Stefano Rellandini
pb, Bartosz Dybała

Dokładnie rok temu papież Franciszek na Błonia przyjechał tramwajem [ROK PO ŚDM]

pb, Bartosz Dybała

Tram del papa. Taki napis wyświetlony był na biało-żółtym krakowiaku, którym papież Franciszek przejechał spod kurii na krakowskie Błonia na spotkanie z pielgrzymami przybyłymi na Światowe Dni Młodzieży.

RELACJA NA ŻYWO Z PRZEBIEGU ŚDM: OBSERWUJ MINUTA PO MINUCIE


Autor: Bartosz Dybała

28 lipca 2016 r. Dokładnie rok temu papież Franciszek na Błonia przyjechał tramwajem

Ok. godz. 16.35 pod krakowską kurię przyjechał tramwaj dla papieża. Gdy zbliżała się godz. 17, tłum zgromadzony pod Oknem Papieskim skandował: „Franciszek, Franciszek!”. Kiedy Ojciec Święty wyszedł, Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, przekazał mu klucze do miasta. Papież pomachał pielgrzymom i wsiadł do tramwaju. Odjechał siedem minut po godz. 17 w stronę krakowskich Błoń.

Wspólnie z Franciszkiem tramwajem jechali najbliżsi współpracownicy, obsługa techniczna, motorniczy, ochrona oraz sześciu podopiecznych Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół “Klika”, w tym trzy osoby na wózkach. Było też trzech wolontariuszy do opieki. – Nie spodziewaliśmy się tego. Podczas jednego ze spotkań pani z komitetu organizacyjnego ŚDM powiedziała, że jeśli chcemy, to żebyśmy wydelegowali kilka osób do przejazdu tramwajem. Radość była ogromna – twierdził Grzegorz Sotoła, prezes Stowarzyszenia. – Od początku zaangażowaliśmy się we współpracę z komitetem. Myślę, że to forma docenienia naszego wkładu – dodał Sotoła. Podczas ŚDM podopieczni modlili się o błogosławieństwo, rozwiązanie problemów, z którymi borykają się na co dzień i o młodych, aby w życiu kierowali się wartościami chrześcijańskimi. Żeby dobrze przygotować się do spotkania z papieżem, uczestniczyli w formacjach duchowych, katechezach i modlitwach.

Niektórzy pielgrzymi byli pod kurią już nawet kilka godzin przed odjazdem tramwaju. - Czekaliśmy tutaj na papieża od 14. Zobaczyć go na żywo to niezwykłe przeżycie. Uczestnicząc w Światowych Dniach Młodzieży jesteśmy w centrum świata – powiedział 21-letni Aleks, który studiuje w Krakowie.

>> Sprawdź aktualne informacje o organizacji ruchu podczas ŚDM

pb, Bartosz Dybała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.