Marek Weckwerth

Doktor Hania popłynęła poza bałtycki horyzont

Hanna Sokołowska podczas jednego z treningów przygotowawczych do bałtyckiej sztafety. Fot. Sportografia.pl HS Hanna Sokołowska podczas jednego z treningów przygotowawczych do bałtyckiej sztafety.
Marek Weckwerth

Tydzień temu morze pokonała wpław, w sztafecie z przyjaciółmi - triathlonistami z Warszawy. Projekt nosił nazwę „Poza Horyzont - Cross Baltic Challenge 2018”. Ona jedyna była z Bydgoszczy.

Hanna Sokołowska (dla przyjaciół Hania) jest lekarzem weterynarii, absolwentką Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Pracuje w przychodni weterynaryjnej „Animal Care Complex” w Bydgoszczy, rodzinnej, bo prowadzonej przez nią, jej dwie siostry Elżbietę Taczkowską i Agnieszkę Chodera oraz ich serdeczną przyjaciółkę - Annę Szczecką-Urbanowską.

Jak lekarz weterynarii został uczestnikiem triathlonu? Jak wyglądały przygotowania do przepłynięcia Bałtyku? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.