Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej pomaga dziesięciu gminom

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Bartłomiej Łata

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej pomaga dziesięciu gminom

Bartłomiej Łata

Pomysłodawcą projektu „Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera” jest Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Spółka współdziałając z Polską Agencją Handlu i Inwestycji wdraża ten projekt już od kilku tygodni. To pierwsza tego typu inicjatywy skierowana do miejskich i gminnych urzędników w Polsce.

W proces ten włączyło się już dziesięć jednostek samorządu terytorialnego: Żmigród, Radwanice, Złotoryja, Wiązów, Strzegom, Dzierżoniów, Świdnica, Głogów, Wałbrzych i Strzelin.
DAWG pomaga gminom między innymi: zrewidować ofertę inwestycyjną, wskazać przewagi inwestycyjne, zaplanować promocję na arenie krajowej i międzynarodowej czy przygotować zespół do obsługi inwestora, z uwzględnieniem zasad protokołu dyplomatycznego.
- Uefektywniamy nasze oferty, doskonalimy się w procesie pozyskiwania i obsługi inwestorów, by zdobywać kapitał, tworzyć nowe miejsca pracy i możliwości dla mieszkańców - mówi Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina. - Z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej przygotowujemy się do realnego wsparcia naszych małych i średnich firm w wejściu na zagraniczne rynki - podkreśla.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Łata

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.