Donata Żmiejko

Dopłaty bezpośrednie będą wcześniej – zapowiedział prezydent Andrzej Duda

W tym roku wnioski o dopłaty rolnicy będą mogli składać do 15 czerwca. Dotyczy to płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW (w ramach działań: Fot. Archiwum W tym roku wnioski o dopłaty rolnicy będą mogli składać do 15 czerwca. Dotyczy to płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW (w ramach działań: rolno-środowiskowo-klimatycznego, rolnictwo ekologiczne, dobrostan zwierząt oraz płatności ONW i premii zalesieniowej).
Donata Żmiejko

W tym roku będzie wcześniejsza wypłata środków z dopłat bezpośrednich dla rolników - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla programu „Tydzień" w TVP.

- Będą one zaliczkowane wcześniej, niż następuje normalny termin tych wypłat. W tej chwili mamy to już obiecane ze strony Komisji Europejskiej, ale minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ubiega się, aby ta wypłata była możliwa jeszcze wcześniej. Więc mam nadzieję, że stworzy to rolnikom dodatkowe możliwości - mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent stwierdził, że możliwość wcześniejszej wypłaty środków z dopłat bezpośrednich czy możliwość przeniesienia tych środków z rozwoju obszarów wiejskich na doraźną pomoc dla rolników, to "jasne sygnały, że jest przychylność ze strony Komisji Europejskiej".

- Nie mam wątpliwości, że także poprzez obecność tam właśnie (komisarza ds. rolnictwa) Janusza Wojciechowskiego" - mówił prezydent.

W tym roku wnioski o dopłaty rolnicy będą mogli składać do 15 czerwca 2020 r. Dotyczy to płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW (w ramach działań: rolno-środowiskowo-klimatycznego, rolnictwo ekologiczne, dobrostan zwierząt oraz płatności ONW i premii zalesieniowej).

Utrzymana została do 15 czerwca 2020 r. także możliwość złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.

Pozostało jeszcze 36% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Donata Żmiejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.