DOT OFFICE BUDYNEK L1

Czytaj dalej
materiał informacyjny

DOT OFFICE BUDYNEK L1

materiał informacyjny

Dot Office bydynek L1 oferuje 13 140 m² wynajmowalnej powierzchni biurowej. To kolejny z budynków komlesku biurowego Dot Office realizowanego przez Grupę Buma na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Krakowski Park Technologiczny” przy ul. Czerwone Maki w Krakowie.

INWESTYCJA: Dot Office budynek L1

OPIS INWESTYCJI:

L1 to nowo wybudowany w ramach realizowanego przez Grupę Buma kompleksu Dot Office budynek biurowy klasy A oferujący 13 140m² powierzchni biurowej. Dot Office położony jest na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Krakowski Park Technologiczny” przy ul. Czerwone Maki /ul. Podole w Krakowie. Do tej pory w ramach inwestycji powstało dziewięć budynków o łącznej powierzchni wynajmu ok. 76 000 m², w przygotowaniu są kolejne dwa budynki. Dot Office oferuje komfortową przestrzeń do pracy biurowej zaprojektowaną w sposób dający możliwości elastycznej konfiguracji przestrzeni w zależności od potrzeb najemcy. Budynki są przyjazne środowisku, w każdym z nich zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne przy zachowaniu najwyższych standardów ekologicznych gwarantowanych certyfikacją BREEAM. Autorem projektu jest uznana pracownia architektoniczna Medusa Group.

Dot Office L1

Istnieje możliwość połączenia przewiązką powierzchni biurowej pomiędzy budynkiem L1, a kolejnym przygotowanym do realizacji budynkiem L2, dając w późniejszym terminie możliwość wynajmu dodatkowej powierzchni na tej samej kondygnacji w kolejnym budynku. Pozwala to na uzyskanie na jednej kondygnacji 4 955 m² powierzchni biurowej.

Kompleks biurowy Dot Office zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Krakowa, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Krakowski Park Technologiczny”. Działalność gospodarcza w kompleksie może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Sąsiedztwo Dot Office to jednostki naukowo-badawcze Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz międzynarodowe niezależne instytucje biznesowe. W odległości około 4 km od kompleksu przebiega autostradowa obwodnica Krakowa z węzłem Skawina, zapewniającym wyjazd z Krakowa w kierunku portu lotniczego Kraków – Balice, Katowic, Warszawy, Rzeszowa, Zakopanego, a także ułatwiającym komunikację samochodową pomiędzy dzielnicami miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu zlokalizowany jest wielostanowiskowy parking naziemny funkcjonujący w systemie Park & Ride oraz strategiczny węzeł komunikacji miejskiej „Czerwone Maki” z szybkim tramwajem prowadzącym do centrum. Na teren kompleksu można dojechać ścieżkami rowerowymi, z myślą o rowerzystach na terenie Dot Office znajdują się parkingi rowerowe oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów (również w budynku L1).

Na terenie kompleksu znajdują się liczne udogodnienia dla najemców jak: markety spożywcze, piekarnia, paczkomat, bankomat, lunch bary, kawiarenki, salony kosmetyczne, salon fryzjerski, klub fitness, a nawet klinika medyczna. Nie zabrakło tu również przedszkola, co może okazać się zdecydowanym plusem dla pracujących rodziców. Przyjaźnie zagospodarowane tereny zewnętrzne oraz bezpośrednie sąsiedztwo z terenami zielonymi (obszar Natura 2000) zachęcają użytkowników kompleksu do odpoczynku na świeżym powietrzu wśród zieleni.

Budynek L1 tak jak wszystkie budynki kompleksu Dot Office otrzymał certyfikat BREEAM, będący dziś jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem im ekologiczności. Budynek jest również w trakcie certyfikacji WELL, która koncentruje się na komforcie pracy, zdrowiu fizycznym i psychicznym osób pracujących w budynku.

Najnowszy z budynków Dot Office spełnia wysokie standardy i należy do grupy najbardziej nowoczesnych krakowskich biurowców. Wśród licznych rozwiązań, które zastosowano przy budowie obiektu, pojawiły się m.in.: pompy ciepła, klimatyzacja z możliwością indywidualnej regulacji temperatury, wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperatorem i nawilżaniem powietrza. W zakresie nowoczesnego standardu znalazły się także: oświetlenie LED, systemy kontroli dostępu i monitoring CCTV, system automatyki pożarowej (SAP), system sygnalizacji pożaru (SSP) i zintegrowany system zarządzania budynkiem BMS oraz windy z nowoczesnym systemem sterowania. Nie zapomniano o uchylnych oknach i doskonałym dostępie do światła słonecznego. Co więcej, w budynku zwiększono aż o 30% ilość świeżego powietrza i zadbano o bioróżnorodność zagospodarowania terenu inwestycji. Warto podkreślić, że do budowy Dot Office L1 użyto materiałów budowlanych o niskiej emisyjności (zawartości LZO).

Na terenie kompleksu Dot Office znajdują się również elastyczne biura na wynajem krótkoterminowy – At Office. To nowy koncept Grupy Buma oferujący wydzielone biura, w pełni wyposażone w stanowiska pracy typu plug & play wraz z częścią socjalną i salami konferencyjnymi. W budynku L1 oferowane są trzy tego typu biura o powierzchni od 90m², 73m² i 141m², łącznie 62 stanowiska pracy. Kolejne dwa biura z 61 stanowiskami znajdują się w budynku G.

STATUS INWESTYCJI: bud. L1 budowa zakończona

ADRES INWESTYCJI: Kraków, ul. Sternbacha 1

ADRES WWW INWESTYCJI: www.dotoffice.pl

DZIAŁ LEASINGU:

Monika Franaszek
+48 501 224 101
[email protected]
Anna Jakubowska
+48 602 241 705
[email protected]

NAZWA INWESTORA: Grupa Buma
STRONA WWW: www.buma.pl

materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.