Dotacje mają czas. Innowacje nie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Agnieszka Domka-Rybka

Dotacje mają czas. Innowacje nie

Agnieszka Domka-Rybka

Przedsiębiorcom, którzy starają się o dotacje unijne na innowacje, puszczają nerwy: - Konkurs ogłoszono w lipcu 2016 roku i do dziś nie mamy pieniędzy.

Chodzi konkretnie o konkurs „Dotacje dla innowacyjnych MŚP” (Poddziałanie 01.06.02) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020.

Urząd: - Wnioskodawcy znali warunki

- Dużo się mówi, że polskie firmy powinny być bardziej innowacyjne i że na ten cel płyną grube miliony z Unii Europejskiej. Ja również chciałbym, żeby mój biznes taki właśnie był. Dlatego wystartowałem w konkursie. Urząd marszałkowski ogłosił go 11 lipca 2016 roku i choć od tego czasu minął już ponad rok, firmy wciąż czekają na pieniądze na swoje innowacyjne projekty - skarży się kujawsko-pomorski przedsiębiorca (nazwisko znane redakcji).

Co najbardziej denerwuje przedsiębiorców? Kiedy jest szansa na rozstrzygnięcie konkursu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.