Dowiedzcie się, jak zdobyć dotację z RPO

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Agnieszka Domka-Rybka

Dowiedzcie się, jak zdobyć dotację z RPO

Agnieszka Domka-Rybka

W pięciu największych miastach regionu będą kursy m.in. dla planujących własny biznes z wykorzystaniem europejskiego wsparcia.

Urząd Marszałkowski organizuje cykl szkoleń dla zainteresowanych aplikowaniem o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zaplanowano je w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu oraz Golubiu-Dobrzyniu.

Wśród tematów są: obsługa generatora wniosków, szanse dla planujących uruchomienie pierwszego biznesu i dofinansowanie przedsięwzięć w dziedzinie polityki społecznej.

- Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie wsparcie i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków - powiedział marszałek Piotr Całbecki. - Z tą intencją stworzyliśmy też przejrzystą informację online na naszej stronie internetowej oraz generator wniosków.

6 kwietnia we wskazanych miastach odbędą się spotkania dla osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej i wykorzystaniem dla jej rozwoju europejskiej gotówki.

Jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozaszkoleń z Europejskim Funduszem Społecznym w roli głównej.

W programie znajdzie się pogłębiona informacja na temat ogłaszanych w tym roku konkursów dotyczących polityki społecznej. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się 5 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, ostatnie 26 kwietnia we Włocławku.

Szkolenia są organizowane i prowadzone przez ekspertów marszałkowskich punktów informacyjnych o funduszach europejskich.

Bieżące informacje na ich temat pojawiają się na stronie internetowej mojregion.eu (w zakładce Regionalny Program Operacyjny). Finansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Najwięcej pieniędzy z nowego RPO trafi na innowacje.

- Blisko 23 procent pieniędzy przeznaczymy na wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu. Skierujemy je między innymi na rozwój działalności badawczo-rozwojowej, który umożliwi naszym przedsiębiorcom wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług. Skorzystają też firmy poszukujące nowych rynków zbytu oraz partnerów biznesowych za granicą - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.