Teresa Semik

Dożywocie dla zabójcy z chorzowskiej strzelnicy

Nie są znane są pobudki działania sprawcy. Co zamierzał zrobić ze zrabowaną bronią? Chciał dalej zabijać? Fot. Teresa Semik Nie są znane są pobudki działania sprawcy. Co zamierzał zrobić ze zrabowaną bronią? Chciał dalej zabijać?
Teresa Semik

Co Hubert Ch. zamierzał zrobić ze skradzioną bronią, kogo chciał jeszcze zabić? - To było zabójstwo z premedytacją, ofiara była przypadkowa - mówiła prokurator Marzanna Misiak. Sędzia Józef Kapuściok podkreślał z kolei, że dla oskarżonego życie nie miało żadnej wartości.

Sąd twierdzi, że trzy lata temu oskarżony poszedł na strzelnicę w Chorzowie nie po to, by zabić instruktora strzelectwa. Jego celem był magazyn z bronią i amunicją, którą chciał skraść, a następnie użyć przeciwko innym osobom, już poza tym obiektem. Dostępu do magazynu bronił właśnie instruktor, dlatego zginął. Wczoraj 28-letni Hubert Ch. z Kielc usłyszał w Katowicach - dożywocie. O przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać po 30 latach.

Zabójca najpierw przekonywał, że... głosy z magazynku karabinowego kazały mu strzelać, a potem, że nie potrafi logicznie wytłumaczyć swojego zachowania, ma luki w pamięci. Zdaniem biegłych symuluje chorobę psychiczną.

- Z powodu własnych frustracji, długu, nieopłaconego rachunku za energię, braku pracy, rozpadu rodziny postanowił wziąć odwet na społeczeństwie - mówiła Amelia Zembaczyńska, pełnomocnik żony i dwóch synów zamordowanego.

Do zabójstwa doszło we wrześniu 2014 r. na strzelnicy w Chorzowie. Hubert Ch. wykupił usługę, jak każdy klient, ale nie strzelał, jak inni, ociągał się i ciągle rozglądał. Dopiero jak został z instruktorem sam na sam, do tego instruktor był do niego odwrócony tyłem, zaczął strzelać. Ofiarą był emerytowany policjant, były wykładowca Szkoły Policyjnej w Katowicach.

W dalszej części:

 • Ile ran zabójca zadał swojej ofierze
 • Na jakiej podstawie sąd oceniał zachowanie oskarżonego
 • Jak Hubert Ch. tłumaczył swoją zbrodnię
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Teresa Semik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.