Drastyczny skok zachorowań na koronawirusa w Łódzkiem i kolejny zgon

Czytaj dalej
Fot. Fot. Malgorzata Genca / Polska Press
md

Drastyczny skok zachorowań na koronawirusa w Łódzkiem i kolejny zgon

md

Aż 77 nowych przypadków zakażeń koronawirusem COVID-19 w województwie łódzkim - wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia opublikowanego w piątek 18 września. Zmarł też kolejny mieszkaniec województwa łódzkiego.

Zmarł 75 -letni mężczyzna u którego stwierdzono COVID-19, jak i schorzenia współistniejące. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu, pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego i jest 254 ofiarą epidemii w województwie łódzkim.

Tymczasem, mimo, że w ciągu ostatniej doby przeprowadzono w Łódzkiem 677 testów, to pozytywnych okazało się 77. To wzrost o ponad 90 proc. w stosunku do czwartku 17 września, gdy nowych zakażeń odnotowano 41. W ciągu ostatniej doby tylko w dwóch województwach było więcej zakażeń, niż w Łódzkiem: w małopolskim (92) i mazowieckim (88). W ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 17 osób, a od początku epidemii 2 tys. 270.

Najwięcej nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby stwierdzono w Łodzi - 39. Poza tym 9 w powiecie pabianickim, po 4 w pajęczańskim, bełchatowskimi opoczyńskim, 3 w Piotrkowie Trybunalskim, 2 w powiecie łowickim, a po jednym przypadku w łęczyckim, radomszczańskim i kutnowskim. Wyzdrowiało kolejnych 9 osób.

Obecnie zakażonych w województwie łódzkim jest 510 osób.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
md

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.