Marzena Sutryk

Droga S6 będzie budowana w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego

Trwa budowa S6 (obwodnica Koszalin - Sianów) w Karnieszewicach; wciąż nie ma oficjalnego stanowiska, co do terminu zakończenia Fot. GDDKiA Trwa budowa S6 (obwodnica Koszalin - Sianów) w Karnieszewicach; wciąż nie ma oficjalnego stanowiska, co do terminu zakończenia
Marzena Sutryk

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zdecydował, że cztery odcinki dróg ekspresowych będą budowane w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Wśród nich są odcinki S6.

Te cztery odcinki to konkretnie: S6 obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, S6 Koszalin - DK 6 (Bożepole Wielkie), S10 Bydgoszcz - Toruń, S6 zachodnia obwodnica Szczecina.

Realizacja tych inwestycji w modelu PPP zakłada, że partner prywatny zaprojektuje i wybuduje drogi, a następnie będzie utrzymywał je przez określony czas (np. 30 lat).

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.