Drogi, drogi, drogi

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander [email protected]

Drogi, drogi, drogi

Aleksander [email protected]

Priorytetem w większości sołectw w powiecie sępoleńskim będą oczywiście remonty dróg i chodników. Łącznie fundusz sołecki wyniesie 290 tys. zł.

Największymi budżetami mogą dysponować Sośno (ok. 26 tys. zł), Wąwelno (23 tys. zł) oraz Rogalin i Sitno (ok. 20 tys. zł). Jakie mają plany? Sośno prawie wszystko wyda na remonty dróg. Za 22 tys. zł naprawiona zostanie gruzobetonem droga (prawie 500 metrów) od pana Bąka w kierunku Zielonki. 3 tys. zł zostanie przekazane na profilowanie 9 km dróg. 1 tys. zł trafi na potrzeby placu zabaw (zakup piasku i wykaszanie trawy) oraz 1 tys. zł na zabawę integracyjną dla mieszkańców.

Wąwelno postanowiło - i słusznie - własne środki sołeckie przeznaczyć na budowę siłowni plenerowej. Jej zakup będzie kosztował 17 tys. zł. Pozostałe 6 tys. zł zostaną przeznaczone na remont dróg (3 tys. zł), konserwację zadaszenia przy remizie OSP i świetlicy (2 tys. zł) i konserwację terenu sportowo-rekreacyjnego (1 tys. zł).

Podobne priorytety są w Sitnie. Za 18 tys. zł wyremontowane i naprawione zostaną drogi w sołectwie (gruzobetonem oraz kruszywem białym na drogę w kierunku cmentarza). Za 2 tys. zł zakupione zostaną materiały do konserwacji placu zabaw i 1,5 tys. zł będzie na integrację mieszkańców sołectwa.

W Rogalinie przy sklepie GS za 4 tys. zł powstanie chodnik o długości 30 metrów, naprawiona zostanie droga w kierunku zabudowań p. Wardyna. Najdroższą inwestycją będzie natomiast (11 tys. zł) modernizacja ogrodzenia sali wiejskiej. Cała kwota zostanie przeznaczona na zakupy bramy, furtki, przęseł, słupów, a prace wykonają sami mieszkańcy. Utwardzony zostanie też teren przy sali wiejskiej z płyt jumbo, zakupione zostaną rolety do sali wiejskiej i naprawione elementy placu zabaw.

Do ważnej dla mieszkańców inwestycji przygotowują się w Dziednie, gdzie rada sołecka zleciła wykonanie projektu budowy zaplecza socjalno-gospodarczego przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym. W Jaszkowie powstanie plac przed remizą OSP, w Roztokach zbudują 100 metrów chodnika przy drodze gminnej od krzyża w stronę bloków. W Szynwałdzie powstanie nowa tablica informacyjna dla mieszkańców. Również w Toninku sala wiejska zostanie wyposażona w nowy sprzęt grający i zakupiony zostanie też garaż blaszany przy sali.

Do większych inwestycji przymierzają się w Wielowiczu, gdzie mieszkańcy zdecydowali się na opracowanie dwóch dokumentacji. Pierwsza to utwardzenie drogi lokalnej w centrum Wielowicza z miejscami postojowymi oraz odcinków dróg przy kościele i przy świetlicy wiejskiej oraz na przebudowę świetlicy wiejskiej z adaptacją garażu OSP na bibliotekę.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.