Anna Odrowska

Drogi rozkopane, bo... prace przesunięte na nowy rok

Drogi rozkopane, bo...  prace przesunięte  na nowy rok
Anna Odrowska

Urzędnicy Zarządu Dróg i Transportu oraz Zarządu Inwestycji Miejskich, a przede wszystkim łodzianie, mieli nadzieję, że najważniejsze drogowe remonty zakończą się jeszcze w tym roku. Ale nie udało się.

W dwóch miejscach prace opóźniły... wykopaliska. Podczas remontu skrzyżowania al. Śmigłego-Rydza i ul. Dąbrowskiego robotnicy odkryli fundamenty kamienic z XIX wieku. Na teren weszli archeolodzy, co wstrzymało prace na trzy tygodnie. Ale z ich postępu i tak nie byli zadowoleni sami zlecający, o czym informowali kilka tygodni temu. Wtedy jeszcze mieli nadzieję, że po al. Śmigłego-Rydza w tym roku pojadą tramwaje. A tak się nie stanie.

- Wykonawcy nie udało się ukończyć budowy torowiska i na pewno nie uda się przywrócić w grudniu ruchu tramwajów - mówi Piotr Grabowski, rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich. - Ale termin zakończenia tego remontu to w dalszym ciągu późna wiosna.

Archeolodzy wkroczyli również na teren, gdzie budowane ma być przedłużenie al. Kościuszki (między ul. Radwańską a ul. Wólczańską). Tam także odkryli fundamenty kamienic, studnię i piwnicę. Jednak urzędnicy ZiM twierdzą, że równocześnie trwa budowa kanalizacji i na razie o opóźnieniu nie ma mowy. I to mimo, że do tej pory nie rozebrano stojącej w śladzie budowanej drogi kamienicy, która miała zniknąć z powierzchni ziemi... pod koniec września. Termin kilka razy przekładano, bo były kłopoty z wykwaterowaniem ostatniego lokatora. Wczoraj powiedziano nam, że rozbiórka zacznie się w tym tygodniu.

Później niż zakładano wyremontowany będzie również teren przed Urzędem Marszałkowskim. Miał być gotowy w grudniu.

- Zostanie podpisany aneks do umowy. W tym roku ułożona będzie nawierzchnia chodników, parkingu, drogi rowerowej. Nasadzenia i plac do parkouru wykonane będą wiosną - dodaje Grabowski.

Również budowa ronda u zbiegu ulic Konstantynowskiej i ul. Juszczakiewicza jest opóźniona. Skrzyżowanie jest nieprzejezdne, gdyż Łódzka Spółka Infrastrukturalna buduje magistralę wodociągową. Te prace miały się zacząć w wakacje, a ZiM miał do końca listopada wybudować rondo. Tymczasem jego budowa ruszy po Nowym Roku, ale kiedy dokładnie - nie wiadomo.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.