Drogowcy położą kostkę na Noteckiej

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Drogowcy położą kostkę na Noteckiej

Maja Stankiewicz

Rozpoczęły się zapowiadane od kilku tygodni prace drogowe na ul. Noteckiej. Utrudniony jest dojazd do przystani rzecznej w Nakle. Jest objazd.

Trakt łączący ul. Długą z Notecią od lat jest w złym stanie. Większość trasy nie dość, że dziurawa to jeszcze pokryta rozdrobnionym żwirem. Przy ładnej pogodzie każdy krok czy przejazd auta powodują wznoszenie tumanów kurzu. Ale ma być lepiej.

W tym tygodniu na ul. Noteckiej w Nakle pojawiła się ekipa drogowa z Tucholi, która położy kostkę na części traktu wiodącego nad rzekę. Spodziewano się jej tu wcześniej, bo gmina przekazała wykonawcy plac budowy już pod koniec czerwca. W ratuszu zapowiadano wówczas szybkie rozpoczęcie robót, bo zgodnie z podpisaną umową zadanie zwycięzca przetargu wykonać miał w ciągu 60 dni. Chodziło o to by jeszcze w tym sezonie mieszkańcy skorzystać mogli z lepszego dojścia nad Noteć.

Plany te trzeba było jednak skorygować , bo kilka dni temu na przystani w Nakle odbywała się największa impreza tego lata „Przystań w kolorze blue” organizowana przez Starostwo Powiatowe w Nakle. Tłumy spieszące na koncerty musiały mieć wygodne dojście do portu. Stąd przesunięcie terminu rozpoczęcia inwestycji. Gromadzono materiały na poboczach, ale z robotami czekano.

Na części rozjeżdżonej, żwirowej drogi położona zostanie kostka. Dlaczego nie na całości, czyli od ul. Długiej do samych Łazienek?

- Modernizacja całej ulicy to koszt rzędu 1 mln 100 tysięcy złotych. Mamy znacznie mniej. Dlatego prace prowadzone będą na części ul. Noteckiej. Na odcinku: od stacji CPN do przystani - wyjaśniał nam Krzysztof Błoński, wiceburmistrz Nakła. Koszt zaplanowanych robót po przetargu to ponad 330,6 tys. zł brutto. Powiat wsparł prace kwotą 200 tys. zł. Uchwałę w tej sprawie Rada Powiatu Nakielskiego podjęła pod koniec kwietnia.

Ulica Notecka zmieni wygląd. Żwirowy trakt zastąpi około 4 metrowa jezdnia i chodnik z kostki betonowej. Za rok drugi etap? Zobaczymy.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.