Drony jednak skuszą bydgoskich strażników miejskich?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Sławomir Bobbe

Drony jednak skuszą bydgoskich strażników miejskich?

Sławomir Bobbe

Czy bydgoska straż miejska wzbogaci się w drony badające skład spalin wylatujących z kominów mieszkańców miasta. Komendant nie mówi nie.

- Stanowisko na temat wykorzystania dronów w naszej pracy jest znane. Jestem jednak umówiony na spotkanie z firmą, która ma zademonstrować swoje rozwiązania w tym względzie. Niczego nie wykluczamy – mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy Jacek Anhalt, szef bydgoskich strażników miejskich.

Radni chcieli wiedzieć, dlaczego Straż Miejska w Bydgoszczy nie wykorzystuje dronów jako narzędzia, które ma służyć do pobierania próbek zanieczyszczeń wydobywających się z kominów bez konieczności wchodzenia do domów.

- Ten rynek jest bardzo dynamiczny, być może pojawi się jakieś ciekawe rozwiązanie, które będzie przydatne w naszej pracy. Komendant spotyka się z różnymi podmiotami zainteresowanymi współpracą. W tym wypadu do spotkania jeszcze nie doszło – mówi Arkadiusz Bereszyński, rzecznik Straży Miejskiej w Bydgoszczy. - Na razie nie wykorzystujemy dronów w naszej pracy z kilku powodów

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.