Bartłomiej Wortolec

Drony mają służyć nie tylko miastom, ale też środowisku

Spotkanie zorganizowane przez GZM oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju było kolejnym krokiem przybliżającym wdrożenie programu CEDD na Fot. WFOŚiGW w Katowicach Spotkanie zorganizowane przez GZM oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju było kolejnym krokiem przybliżającym wdrożenie programu CEDD na obszarze Metropolii
Bartłomiej Wortolec

W trakcie szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach przedstawiciele samorządów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, organizacji pozarządowych, branży bezzałogowych statków powietrznych (BSP) oraz eksperci obszaru ochrony środowiska rozmawiali 14 grudnia o możliwościach wykorzystania dronów na rzecz ochrony środowiska w mieście.

Jak wykorzystać drony na rzecz poprawy jakości środowiska w mieście? Czy technologia bezzałogowych statków powietrznych może korzystnie oddziaływać na poprawę jakości życia i bezpieczeństwa obywateli? Na takie i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy spotkania pn. „Wykorzystanie dronów na rzecz ochrony środowiska w mieście: ochrona powietrza, ochrona klimatu, rozwój gospodarki obiegu zamkniętego”.

W dyskusji wzięli udział m.in. koordynator programu CEDD w Ministerstwie Infrastruktury, przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju (INNOWO), Krakowskiego Alarmu Smogowego, Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN, Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Celem tego spotkania była analiza potencjału rozwiązań dostarczanych przez branżę BSP na rzecz ochrony środowiska oraz opracowanie kolejnych kroków umożliwiających wdrożenie rozwiązań w ramach programu CEDD, czyli Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Wortolec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.