Jacek Drost

Druga Pinta Pierwszej Pomocy, czyli nowa propozycja browary z Wieprza na Żywiecczyźnie

Druga Pinta Pierwszej Pomocy, czyli nowa propozycja browary z Wieprza na Żywiecczyźnie Fot. Materiały Prasowe
Jacek Drost

Nic nie wskazuje na to, żeby puby zamknięte 14 marca mogły być otwarte na początku maja. Dlatego rzemieślniczy Browar Pinta z Wieprza kolejne piwo z przeznaczonej dla pubów serii Pinta Miesiąca „Sunny May” rozleje do butelek i wyśle do sklepów. Dochód ze sprzedaży piwa powiększy fundusz Pierwszej Pomocy dla pubów na ich rozruch po zdjęciu ograniczeń.

Pod koniec marca w tym samym celu do butelek trafił American Pilsner „Golden April”. Akcja spotkała się z tak dużym odzewem, że „Golden April” stało się jednym z najszybciej wyprzedanych piw w historii Pinty, mimo że nowy produkt wszedł na rynek zdestabilizowany epidemią i restrykcjami. Dzięki pozytywnej reakcji piwoszy 120 pubów z całej Polski dostanie od Pinty za 1 zł po beczce pełnej popularnego pilsa „Pierwsza Pomoc”.

– Mieliśmy nadzieję, że „Golden April” w butelkach, to będzie akcja jednorazowa, ale dziś nie widać szans na to, żeby na początku maja sytuacja pubów miała się poprawić. Dzięki temu, że do naszej akcji dołączył dostawca butelek do Pinty, rozlejemy do nich „Sunny May” i powiększymy fundusz pomocowy – mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel i główny piwowar Browaru Pinta.

Do zorganizowanej przez Browar Pinta akcji pomocy pubom przyłączyła się firma ZHU Iwona z Popowa, która za jeden grosz przekazała browarowi 28 tys. półlitrowych butelek o wartości około 12 tys. zł. Cała ta kwota zasili fundusz pomocy pubom. Dochód ze sprzedaży podwójnie chmielonej na zimno IPA „Sunny May”, która w sklepach pojawi się około 29 kwietnia, zostanie przeznaczony na dodatkowe beczki dla pubów.

– Na otwarcie pubów jeszcze w maju z wypiekami na twarzach czeka cały polski kraft. Mamy nadzieję, że te nadzieje się spełnią – dodaje Ziemowit Fałat.

Akcja Pinta Miesiąca trwa od ponad pięciu lat. Co miesiąc w pubach w całej Polsce piwosze mogli spróbować zupełnie nowego, czasem eksperymentalnego piwa. Na początku brało w niej udział 57 lokali, a w tym roku jest ich ponad dwa razy więcej. Jak dotąd w ramach Pinty Miesiąca do pubów trafiły piwa w 60 stylach. Po raz pierwszy w niemal 10-letniej historii polskiego piwowarstwa rzemieślniczego puby zostały zamknięte. Dlatego w kwietniu br. Pinta Miesiąca dołączyła do akcji #WspieramyPolskiKraft.

Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.