Drugi numer, czyli nasz tydzień na huśtawce [INTERAKTYWNE WIDEO]

Czytaj dalej
Marek Twaróg

Drugi numer, czyli nasz tydzień na huśtawce [INTERAKTYWNE WIDEO]

Marek Twaróg

Jesteśmy znowu, drugi numer. Znaczy: nadmiar miłych słów nas nie zabił. Przyjemnie było słuchać pochwał po premierze Śląska Plus, ale jak to zwykle bywa u rozsądnych ludzi – bardziej nadstawialiśmy ucha, gdy słyszeliśmy uwagi krytyczne i mądre podpowiedzi. Obiecujemy trzymać poziom. Zapraszam.

Wsłuchujemy się w Państwa wskazówki, czytamy komentarze i mejle, analizujemy dane z ankiety, którą dołączyliśmy na końcu pierwszego wydania. Spodziewaliśmy się wielu uwag na temat technologii prezentacji danych – i otrzymaliśmy je, cieszymy się, że nasze propozycje Wam się spodobały. Tematyka – tu i tam prośby o inne potraktowanie tematu, zgłębianie tematyki śląskiej, publikacje prac Czytelników. Tak, wszystko to rozważamy.

To, niestety, nie był bardzo dobry tydzień dla Śląska. Każdego dnia nowe – niekiedy tragiczne - wieści z kopalni Wesoła i z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach sprawiają, że przy produkowaniu drugiego numeru Śląska Plus towarzyszyła nam prawdziwa huśtawka nastrojów. Tyle razy przeżywaliśmy takie katastrofy, ale ta w „Wesołej” szczególnie boli – trwająca tak długo akcja ratunkowa, niepewność rokowań, co chwilę nowe zagrożenia.

Z drugiej strony emocje piłkarskie. Nasz tysko-katowicko-zabrzański Arkadiusz Milik i nasz Adam Nawałka – tak, zabieramy go Krakowowi, wszak to niedawny trener Górnika Zabrze, który dodał naszym piłkarzom skrzydeł. Niemcy pokonane, Szkocja po ciężkiej walce też przegrywa, lecz tylko moralnie.

Jeden mecz, drugi mecz, emocje opadają i znów patrzymy na „Wesołą”. Przy okazji dramatu pisze się krzepiąca historia śląskich lekarzy – tym razem z oparzeniówki. Cudotwórców walczących o zdrowie i życie górników, mistrzów, o których niestety pamiętamy zbyt rzadko, a wracamy do nich na ogół tylko przy okazji wypadków.

Decyzja redakcji niejednogłośna i nieoczywista. Efekt: zapraszam Państwa do poznania miejsca niezwykłego – siemianowickiego Banku Tkanek z Pracownią Hodowli Komórek i Tkanek. Przekonacie się, że mówienie o lekarzach z CLO „cudotwórcy” to nie przesada.

I dalej - ponad 30 kolejnych materiałów, w tym także o Adamie Nawałce i jego historii nieznanej.
Wierzę, że udało nam się trafić w Państwa zainteresowania. Jak zwykle czekamy na uwagi.

Uruchom film i kliknij we wskazane miejsce

Marek Twaróg
redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego"
Twitter: @MarekTwarog

Marek Twaróg

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.