Drugie kino sferyczne w kompleksie EC1

Czytaj dalej
Piotr Jach

Drugie kino sferyczne w kompleksie EC1

Piotr Jach

Sferyczne kino 2D ma już Planetarium, w Centrum Nauki i Techniki projekcje będą trójwymiarowe Pierwszy publiczny seans dopiero w grudniu tego roku.

Kolejna atrakcja zrewitalizowanego EC1 każe z niecierpliwością czekać na otwarcie całości kompleksu. Dopiero wtedy, w grudniu br., w Centrum Nauki i Techniki będzie można odwiedzić trójwymiarowe Sferyczne Kino 3D, będące integralną częścią wystawy „Mikroświat - Makroświat”, jednej z trzech, z jaką CNT zainauguruje działalność. Prezentowane w nim projekcje będą uzupełniać i poszerzać wiedzę zwiedzających. Jedną z nich jest „Astronauta 3D”, film o pracy kosmonautów, w którym w roli lektora, specjalnie dla EC1, wystąpił Cezary Pazura.

Kino 3D mieści się w srebrzystej kuli w hali maszyn Centrum Nauki i Techniki, w miejscu, w którym historycznie zainstalowany był drugi turbogenerator stuletniej Elektrowni Łódzkiej. Kula mieści dziesięciometrowy ekran sferyczny i może w niej przebywać jednocześnie do 45 widzów plus obsługa. Kino obsługuje serwerownia z jedenastoma komputerami (tzw. host plus 10 stacji graficznych).

To już drugie kino sferyczne w EC1. Pierwsze, o nieco innych parametrach technicznych, znajduje się w Planetarium.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.