Drugiego dnia Euripejskiego Kongresy Gospodarczego najważniejsi byli start-upowcy

Czytaj dalej
Fot. marzena bugała-azarko
Patryk Osadnik

Drugiego dnia Euripejskiego Kongresy Gospodarczego najważniejsi byli start-upowcy

Patryk Osadnik

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego to przede wszystkim European Start-Up Days. Nie zabrakło oczywiście dziesiątek paneli tematycznych oraz ważnych gości. Miał pojawić się premier, jednak żaden z członków rządu nie dojechał do Katowic. Była za to ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Wczoraj w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego otwarto European Start-Up Days. Dwudniowe wydarzenie, w którym udział biorą przede wszystkim świeżo upieczeni przedsiębiorcy, jak i ludzie, którzy odnieśli już sukces w biznesie.

Podczas European Start-Up Days miał pojawić się sam premier Mateusz Morawiecki, później mówiono o obecności Beaty Szydło, wicepremier i przewidnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Niestety żaden z przedstawicieli rządu nie dotarł do Katowic.

Na kongresie pojawiła się za to Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

- Kontrakt na dostawy amerykańskiego LNG do Polski to zwycięstwo w walce o niezależność energetyczną - mówiła Georgette Mosbacher podczas swojego wystąpienia przed panelem pod tytułem „Globalny rynek LNG”.

Ambasador Mosbacher podkreśliła, że USA wspiera dążenia państw europejskich, które chcą zerwać z zależnością od dostaw LNG z Rosji. Jej zdaniem Władimir Putin, prezydent Rosji wykorzystuje ogromne znaczenie tego surowca energetycznego do nieczystej gry politycznej i manipulowania europejskimi państwami.

- Budowa nowej jednostki w Gdańsku świadczy o tym, że polskie władze na poważnie biorą sprawę bezpieczeństwa energetyczneg - mówiła Mosbacher o podjętej przez rząd decyzji o stworzeniu w Gdańsku portu LNG, która zapadła w marcu tego roku. Konkretów w tej sprawie jednak jeszcze brakuje.

Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.