Alan Rogalski

Dudek, Zmarzlik, a może ktoś inny założy czapkę Kadyrowa?

Ireneusz Maciej Zmora i Bartosz Zmarzlik Fot. Fot. Alan Rogalski Ireneusz Maciej Zmora i Bartosz Zmarzlik prezentują puchary w indywidualnych mistrzostwach kraju
Alan Rogalski

W niedzielę o 19 w Gorzowie najlepsi żużlowcy w Polsce będą rywalizowali o tytuł indywidualnego mistrza kraju. Tytułu broni Patryk Dudek.

- To jest bardzo istotna impreza. Stal Gorzów 10 raz organizuje taki finał, a po raz drugi w ciągu trzech lat. W tym wystartuje dwóch naszych zawodników, Bartek Zmarzlik i Przemek Pawlicki. Chciałbym, żeby obydwaj stanęli na podium. Wiem, że Bartkowi brakuje właśnie tej perły w koronie. Życzę mu mistrzostwa, ale też Przemkowi. Oni między sobą muszą ustalić, kto będzie najlepszy, bo chyba przepisy nie pozwalają na to, by obaj byli pierwsi - powiedział dziennikarzom prezes gorzowskiego klubu Ireneusz Maciej Zmora.

Czapka Kadyrowa - symboliczne trofeum przyznawane mistrzowi Polski

Rywalizacja między stalowcami to nie jedyna atrakcja. - Same zawody zapowiadają się arcyciekawie, dlatego że pojedzie w nich czterech żużlowców z Grand Prix. Poza Bartkiem będzie to Patryk Dudek, któremu nasz tor bardzo pasuje. Do tego Maciek Janowski i Piotrek Pawlicki. Dodatkowo zaprezentują się inni świetni zawodnicy, jak Jarek Hampel, Janusz Kołodziej czy też Grzesiek Zengota. Osobiście będę przypatrywał się takim żużlowcom, którzy aspirują do jazdy w ekstralidze czy też w niej występują. jak Szymon Woźniak, który w Gorzowie został mistrzem Polski juniorów, czy Dawid Lampart. Wiemy, że nie wystąpi kontuzjowany Adrian Miedziński. Zastąpi go Norbert Kościuch - dodał Zmora.

Sam Zmarzlik bardzo poważnie podchodzi do tych zawodów.

- Dla mnie to są prestiżowe zawody w kraju. Wiadomo, każdy by chciał zostać mistrzem Polski. Wszyscy pojedą na sto procent i będzie tak też w moim przypadku. Chcę pojechać jak najlepiej dla kibiców, którzy licznie powinni przyjść na stadion. Z tego miejsca ich zapraszam na „Jacarza”, by dali nam dodatkowego kopa - przyznał gorzowianin.

Trochę inaczej traktuje ten start na obiekcie im. Edwarda Jancarza Dudek z Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. - To jest taka impreza, o której ludzie mówią przez tydzień, a po niej zapominają o mistrzostwach, bo najważniejsza jest liga, nie oszukujmy się. Potem nikt o tym nie pamięta o mistrzostwie, nikt nie mówi, że zdobyłem tytuł. Ja do tych zawodów podejdę profesjonalnie, na 100 procent, po to by obronić tytuł mistrza Polski. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Na pewno nie chciałbym wozić ogonów. Z całą pewnością będę zadowolony, jak stanę na podium - mówił zielonogórzanin.

Oto lista startowa: 1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław), 2. Norbert Kościuch (Euro Finannce Polonia Piła), 3. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków), 4. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), 5. Krystian Pieszczek (MrGarden GKM Grudziądz), 6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno), 7. Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM), 8. Tobiasz Musielak (ROW Rybnik), 9. Grzegorz Zengota (Fogo Unia), 10. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz), 11. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów), 12. Szymon Woźniak (Betard Sparta), 13. Dawid Lampart (Stal Rzeszów), 14. Piotr Pawlicki (Fogo Unia), 15. Przemysław Pawlicki (Cash Broker Stal), 16. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin). R1 to Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

Bramy stadionu zostaną otwarte na półtorej godziny przed rozpoczęciem. Bilety (30 zł normalny, 25 ulgowy oraz 20, do dziś, dla karnetowiczów) będą do kupienia na stronie www. stal.kupbilety.pl i w sklepie Stali, który znajduje się w Nova Park.

Alan Rogalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.